< Powrót
9
sierpnia 2017
Tekst:
dol
Zdjęcie:
Krzysztof Szczypior

MP w klasie Omega – klasyfikacja zespołowa

Od 24 do 27 sierpnia rozgrywane będą w Pucku Mistrzostwa Polski o Puchar Juliusza Sieradzkiego w klasie Omega pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego. Organizatorem regat jest Pomorski Związek Żeglarski, a współorganizatorem Stowarzyszenie Polski Związek Klasy Omega, przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Pucku.

– Spodziewamy się sporej frekwencji i dobrych warunków pogodowych – deklaruje prezes Polskiego Związku Klasy Omega, Daniel Sokołowski. – Myślę, że zgłosi się około sześćdziesięciu łódek. Regaty na pewno będą przebiegały profesjonalnie, mamy dobrych sędziów i sprawdzonego organizatora.

Ubiegłorocznymi triumfatorami MP byli sternicy Romuald Knasiecki w grupie Standard z teamu Viking Człuchów oraz Kamil Ortyl w grupie Sport z teamu Vector Sails Gdańsk i oni są także faworytami tegorocznych zmagań. Sporo niespodzianek może przynieść nowa formuła włączona w program mistrzostw. Chodzi o klasyfikację zespołową, która rządzi się własnym regulaminem. W rozgrywkach zespołowych mogą wziąć udział jachty reprezentujące kluby, teamy lub dowolnie zgłoszone grupy jachtów. Każdy zespół musi składać się z co najmniej trzech jachtów zgłoszonych do regat.

– Co ciekawe, zespół mogą stanowić jachty startujące w tej samej lub w odrębnych grupach, czyli Sport i Standard – mówi Daniel Sokołowski. – Silną ekipą są na pewno żeglarze z Politechniki Gdańskiej. Nieco za nimi, ale także w okolicach podium plasują się zawodnicy z Myśliborza, jednak jeśli sprzymierzą się Ortyl z Knasieckim, to nie widzę dla nich konkurencji. Ale jakie rozstrzygnięcia zapadną w rywalizacji zespołów, przekonamy się podczas zawodów.

Zespoły zamierzające uczestniczyć w rywalizacji grupowej muszą wypełnić odrębny formularz zgłoszeniowy, który jest do pobrania na naszej stronie MP w klasie Omega. Jest tam również formularz zgłoszeniowy załóg. Wypełnione druki należy sfotografować lub zeskanować i odesłać na adres biuro@pozz.org.pl.

Formularz zgłoszeniowy

Formularz zgłoszeniowy klasyfikacji zespołowej

Regulamin klasyfikacji zespołowej

Zawiadomienie o regatach

PODZIEL SIĘ OPINIĄ