< Powrót
15
września 2021
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Bartosz Modelski
w klasie Omega

MP w klasie Omega 2021 – wkrótce poznamy mistrzów

Najważniejsza impreza PORTA Pucharu Polski w klasie Omega w sezonie 2021, czyli mistrzostwa Polski, rozegrana zostanie w dniach 17-19 września. W tym roku gospodarzem regat będzie Zbąszyński Klub Żeglarski, a akwenem – jezioro Błędno. To jednocześnie piąta eliminacja Pucharu Polski 2021.

Na liście startowej znajduje się 46 załóg w dwóch flotach: Standard – 21 i Sport – 25. Zgłosiła się cała czołówka tegorocznego rankingu, a wyniki uzyskane w mistrzostwach Polski, z racji podwyższonego współczynnika, mogą zdecydować o końcowej kolejności w Pucharze Polski.

Dla każdego chyba ciężar medalu na szyi i miejsce na podium to spełnienie zawodniczych marzeń, szczególnie w tak wymagających flotach jak Omega. W Sporcie tytułu będzie broniła załoga PG Racing z Marcinem Styborskim za sterem. Jeśli wygrają, będzie to ich trzeci z rzędu tytuł, co byłoby niesamowitym osiągnięciem.

W Standardzie na liście startowej nie ma dominatora ostatnich lat – Romana Knasieckiego z rodzinną ekipą (ich zgłoszenie po raz pierwszy w tym sezonie byłoby nie lada sensacją!). Pod ich nieobecność zapowiada się zacięta i wyrównana walka o medale, a pierwsze cztery imprezy sezonu pokazały, że lista pretendentów jest długa.

Tradycyjnie już mistrzostwa Polski będą rozgrywane w formacie trzydniowym. Zaplanowano rozegranie do 12 wyścigów. Sędzią głównym regat będzie Andrzej Nowicki, a przewodniczącą zespołu protestowego Dorota Michalczyk. Dodatkowo w czwartek 16 września, w dniu poprzedzającym rozpoczęcie rywalizacji, cała flota zostanie dokładnie zweryfikowana pod kątem przepisów technicznych przez zespół sędziów technicznych pod kierownictwem Ryszarda Gralaka.

Partnerem imprezy, oprócz sponsora tytularnego całego cyklu Pucharu Polski w klasie Omega jest gmina Zbąszyń.

Strona regat

Zmagania można śledzić na Facebooku.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ