< Powrót
20
kwietnia 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Carlos Almeida
Formuły Windsurfing

MŚ Formuły Windsurfing: juniorzy i mastersi na start

W poniedziałek 23 kwietnia w portugalskim Lagos rozpoczną się Mistrzostwa Świata Formuły Windsurfing Juniorów i Mastersów. W zawodach weźmie udział pięciu Polaków.

Mistrzostwa organizowane są w dwóch kategoriach wiekowych. W grupie juniorów będą mogli wystartować zawodnicy poniżej 20 roku życia, natomiast mastersi muszą mieć więcej niż 35 lat. W regatach wystartują również żeglarze w kategoriach seniorskich, jednak nie będą oni walczyć o mistrzostwo świata.

W grupie juniorów ścigać się bedzie Michał Polak (Gdański Klub Żeglarski). Zawodnik w zeszłym roku w Sopocie na ERGO Hestia Championships, pierwszej części mistrzostw Europy w Formule Windsurfing, zajął szesnaste miejsce w klasyfikacji generalnej i pierwsze wśród juniorów.

Liczniejsza będzie grupa mastersów. Popłynie w niej Michał Kalębka (SKŻ Ergo Hestia Sopot) i Hubert Mokrzycki (AZS UW Warszawa). Z kolei w podkategorii grandmaster wystartuje Paweł Dittrich (WSV Werder) oraz Witold Dudzińki (JKW Poznań), prezes Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingu.

Uroczyste otwarcie mistrzostw świata Formuły Windsurfing odbędzie się w poniedziałek 23 kwietnia. Wyścigi rozpoczną się we wtorek. Zakończenie imprezy zaplanowano na godzinę 20 w sobotę 28 kwietnia.

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej i profilu na Facebooku.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ