< Powrót
13
lipca 2017
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Nikos Alevromytis

MŚ klasy 470: „Książę” pierwszy na półmetku

W środę, po trzech dniach wyścigów Mistrzostw Świata klasy 470 w Salonikach, na pierwsze miejsce przesunęła się polska załoga Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek-Gliszczynska (SEJK Pogoń Szczecin / ChKŻ Chojnice).

Polki, pływające na łódce „Książę”, imponują niezwykle równą formą. Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek-Gliszczynska w siedmiu przeprowadzonych wyścigach nie zajęły miejsca dalszego niż trzecie. Co ciekawe, nie wygrały też dotąd ani jednego biegu. Dzięki takim wynikom i przy nierównej formie konkurentek, nasze reprezentantki po pierwszym dniu były piąte, po drugim trzecie, a po środowych zmaganiach zajęły pozycję lidera. Polki mają obecnie pięć punktów przewagi nad Brytyjkami – Eilidh McIntyre oraz Hannah Mills, która w zeszłym roku zdobyła złoty medal olimpijski z Rio.

– To uczucie, kiedy na mistrzostwach świata osiągasz równiejsze wyniki niż na mistrzostwach Polski – napisały Skrzypulec i Mrózek-Gliszczynska na swoim profilu na Facebooku. – Dzisiaj pot zalewał nam oczy, ale nie straciłyśmy nosa do wiatru. Bardzo się cieszymy, że kolejny raz wyścigi kończymy w czołówce i spokojnie czekamy na jutrzejsze dwa wyścigi finałowe.

Nieco gorzej spisują się pozostali Polacy. W rywalizacji kobiet Antonina Marciniak i Julia Oleksiuk (Baza Mrągowo / AZS Warszawa) zajmują czterdzieste piąte miejsce. Wśród mężczyzn Maciej Sapiejka i Adam Krefft (SEJK Pogoń Szczecin) czterdzieste pierwsze, a Kamil Cesarski i Dominik Janowczyk (Baza Mrągowo / SEJK Pogoń Szczecin) czterdzieste drugie.

Mistrzostwa potrwają do soboty 15 lipca.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ