10
lipca 2017
jsz
Nikos Alevromytis
Maciej Sapiejka i Adam Krefft podczas treningu w Salonikach przed rozpoczęciem mistrzostw.

MŚ klasy 470: Czy Polacy zdobędą medal?

W poniedziałek 10 lipca rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w klasie 470. W zawodach bierze udział sto trzydzieści osiem załóg, w tym cztery polskie.

Mistrzostwa w greckich Salonikach wystartowały w temperaturze przekraczającej 40 stopni i przy słabym wietrze. Choć w zawodach pływa ośmiu Polaków, uwaga wszystkich skupiona jest na Agnieszce Skrzypulec i Irminie Mrózek-Gliszczynskiej (SEJK Pogoń Szczecin / ChKŻ Chojnice), które na poprzedniej edycji tej imprezy zajęły piąte miejsce. Dodatkowo Skrzypulec w parze z Jolantą Ogar (KS AZS AWFiS Gdańsk) w maju zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy.

Drugą polską kobiecą załogą jest Antonina Marciniak i Julia Oleksiuk (Baza Mrągowo / AZS Warszawa), które trzy tygodnie temu w Kieler Woche zajęły trzynaste miejsce.

W rywalizacji mężczyzn biorą udział Maciej Sapiejka i Adam Krefft (SEJK Pogoń Szczecin) oraz Kamil Cesarski i Dominik Janowczyk (Baza Mrągowo / SEJK Pogoń Szczecin).

Organizatorzy w ciągu sześciu dni zawodów planują przeprowadzić pięć wyścigów w serii kwalifikacyjnej i sześć w finałowej. Zakończenie odbędzie się w sobotę, 15 lipca po ostatnim wyścigu.