< Powrót
1
lutego 2018
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann

Muzealne ferie w PoZŻ

Wiązanie węzłów marynarskich, gry edukacyjne i zajęcia fotograficzne – to tylko część atrakcji, jakie przygotowało Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni w ramach akcji „Ferie w Muzeum”. Dotychczas wzięło w nich udział około sześćdziesięcioro dzieciaków.

Na dzieci w wieku 7-12 lat czekają warsztaty plastyczne i fotograficzne, gry planszowe, nauka węzłów marynarskich. A także opowieści o tym jak wyglądało życie marynarzy przed wiekami.

– Zależy nam, żeby tłumaczyć dzieciom otaczający je świat – mówi Alina Wróbel z Działu Edukacji i Promocji MMW. – Wyjaśniać czym jest okręt, a czym  żaglowiec. Podczas ćwiczeń z budowy okrętów młodzi ludzie dopasowują np. poszczególne ich elementy – bulaje, kotwicę czy banderę. Ponadto na zajęciach poświęconych polskiej banderze wprowadzamy elementy wychowania obywatelskiego.

– Zajęcia były bardzo ciekawe i dużo się dowiedziałem – mówi 10-letni Joachim. – Pani mówiła o historii flagi, jak się zmieniała przez wieki, czym się różni od bandery i jak powinno się ją zawieszać. Dowiedziałem się też, jak się kiedyś wyglądał orzeł w naszym godle.

Ferie w Muzeum wyjątkowo odbywają się w sali konferencyjnej Pomorskiego Związku Żeglarskiego. Wszystko dlatego, że od września ubiegłego roku w Muzeum Marynarki Wojennej montowana jest wystawa stała o historii Marynarki Wojennej. Choć aktualnie wnętrze jest zamknięte dla zwiedzających, cały czas można oglądać – w lutym i w marcu za darmo – ekspozycję plenerową broni i uzbrojenia morskiego. Otwarcie wystawy stałej planowane jest na 28 listopada 2018 roku.

Na zajęcia wciąż można się zapisywać. Szczegóły na stronie internetowej Muzeum Marynarki Wojennej.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ