< Powrót
27
sierpnia 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
mat. prasowe
Polski ORC 2018

MŻMP ORC 2018: „Good Speed” i „Orson” ze złotymi medalami

Łukasz Trzciński na „Good Speedzie” i Andrzej Sokołowski na „Orsonie” zdobyli w niedzielę 26 sierpnia morskie żeglarskie mistrzostwo Polski ORC 2018.

W regatach Mantra Cup Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski ORC 2018 wystartowało piętnaście jachtów z całej Polski. Dziesięć z nich popłynęło w klasie A (dla jednostek ze świadectwami ORC International o długości CDL >= 8,6 m, posiadających wbudowany silnik), a pozostałe w klasie B (jachty ze świadectwami ORC International o długości CDL < 8,6 m oraz jachty bez wbudowanych silników, bez względu na wartość CDL).

W klasie A zwyciężył jacht „Good Speed” ze skipperem Łukaszem Trzcińskim (Jachtklub Stoczni Gdańskiej). Gdański żeglarz i jego załoga wygrali siedem z ośmiu przeprowadzonych wyścigów, a w pozostałym zajęli drugie miejsce. Dzięki temu mieli aż siedemnaście punktów przewagi nad kolejnym uczestnikiem. Dla Łukasza Trzcińskiego to trzeci złoty krążek z rzędu oraz drugi tytuł mistrzowski zdobyty w tym sezonie – 15 lipca został on morskim żeglarskim mistrzem Polski załóg jednoosobowych ORC 2018.

– Ciężko się broni tytułu, ale rzeczywiście wygraliśmy po raz trzeci – mówi Łukasz Trzciński. – Jak przyznał organizator, „Good Speed” co roku prezentuje coraz wyższy poziom i to się sprawdziło na wodzie. Nie mogliśmy jednak spać spokojnie, bo jeden wyścig z naszym największym konkurentem przegraliśmy i wystarczyłby jeszcze falstart czy wypadnięcie z wyścigu i mielibyśmy problem.

Srebrny medal trafił do Mariusza Klupińskiego (Akademicki Klub Morski), który płynął z załogą na „Dużym Ptaku”, a brązowy do Zbigniewa Gutkowskiego (Jachtklub Stoczni Gdańskiej) skippera „Caraveli 950”.

Polski ORC 2018

W klasie B morskie żeglarskie mistrzostwo Polski ORC 2018 zdobył Andrzej Sokołowski (JK AZS Szczecin) z załogą na jachcie „Orson”. Podobnie jak Łukasz Trzciński, również on na początku regat wyszedł na prowadzenie i wygrał z bezpieczną przewagą siedmiu punktów. Srebrny medal zdobył Robert Gwóźdź (Yacht and Yachting) na „Smoke”, a brązowy Artur Pomorski (ZSŻMiPO) na „Trochus II”.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ