< Powrót
10
maja 2017
Tekst:
Zuzanna Mojska
Zdjęcie:
ŻPT

Na początek sezonu – ERGO Hestia Żeglarski Puchar Trójmiasta!

Sezon żeglarski w Gdańsku został oficjalnie otwarty. Jachty wracają na wodę, a skipperzy kompletują załogi i planują kalendarze regatowe. Wyjątkowa okazja do rywalizacji na wodzie odbędzie się w ostatni weekend maja, podczas ERGO Hestia Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach od 26 do 28 maja. Biuro Regat zlokalizowane będzie tuż przy sopockim molo w Informacji Turystycznej, gdzie zapisów do regat będzie można dokonać już od 25 maja. Następnego dnia odbędzie się trening z analizą, zorganizowany przez North Sails. Będzie to doskonała okazja do sprawdzenia się przed sobotnimi wyścigami.

Z każdym dniem przybywa żeglarzy, którzy wezmą udział w regatach. Wśród nich Mateusz Kusznierewicz, który wystartuje w klasie Open dla jachtów powyżej 11 metrów.

– ERGO Hestia Żeglarski Puchar Trójmiasta to regaty, w których startuję od pierwszej edycji – mówi mistrz olimpijski. – Co roku zapraszam do mojej załogi osoby nie związane na co dzień z żeglarstwem. Udział w tym wydarzeniu to zawsze niezapomniane emocje i okazja do podziwiana Trójmiasta z nowej perspektywy. Liczę na to, że pogoda dopisze i Zatoka Gdańska znów na trzy dni zapełni się jachtami z całej Polski.

Zgłoszeń dokonywać można za pośrednictwem strony internetowej. Wyścigi rozegrane zostaną w klasach: ORC, KWR, Open – do 9 metrów, Open – od  9 do 11 metrów, Open – powyżej 11 metrów oraz Wielokadłubowce powyżej 6 metrów. Przyznana zostanie także nagroda specjalna dla załogi, która wygra najwięcej wyścigów w klasie ORC. Trofeum można podziwiać w holu głównym w siedzibie partnera tytularnego regat – spółki ERGO Hestia.

ERGO Hestia Zeglarski Puchar Trojmiasta plakat

Regaty zaliczane są do cyklu Pucharu Bałtyku Południowego. Organizatorem jest Pomorski Związek Żeglarski, gospodarzami miasta Sopot, Gdańsk i Gdynia, a patronem honorowym Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Zawiadomienie o regatach

Szczegółowe informacje na temat regat znajdując się na stronie: www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl oraz na Facebooku.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ