< Powrót
20
marca 2024
Tekst:
Adam Mauks
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Kolosy
Gdyńskie Kolosy cieszą się coraz większą popularnością.

Nadchodzą Kolosy, czyli opowieści, inspiracje i nagrody

Od piątku, 22 marca 2024 roku do niedzieli, 24 marca Gdynia będzie miejscem 26. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów – Kolosy.

Przez trzy dni będzie można uczestniczyć w pełnym przeglądzie najciekawszych i najważniejszych dokonań eksploracyjnych ostatnich dwunastu miesięcy. To prawie 60 wydarzeń, ponad 80 prelegentów i gości oraz mnóstwo inspiracji.

Otwarcie imprezy już w piątek, 22 marca o godz. 11.00, a ostatnie wydarzenie (konkurs z nagrodami dla publiczności!) zaplanowano na niedzielę, 24 marca o godz. 17.55. Wszystkie spotkania odbywać się będą w Polsat Plus Arenie Gdynia, przy ul. Kazimierza Górskiego 8. Na wszystkie spotkania wstęp jest wolny.

Jak co roku nie zabraknie tematyki żeglarskiej. Już od pierwszego dnia Kolosów o swoich wyprawach żeglarskich opowiadać będą m.in. Piotr i Jolanta Przezdzieccy „Ku Karaibom. Katamaranem po słońce”, (duża sala, godz.11.05-13.30), a Marek Kapołka i Małgorzata Rzepecka podzielą się wspomnieniami z wyprawy jachtem „Join Us” na wschodnią Grenlandię (duża sala, godz. 13.40-15.55).

Wśród nominowanych do nagród Kolosów 2023 jest m.in. Dariusz Krowiak za projekt „Hayat – próba lodu. Przejście Północno-Zachodnie”. Kapitan Krowiak wraz z sześcioosobową załogą obrał za cel legendarne Przejście Północno-Zachodnie: zespół kanałów i mórz arktycznych, łączących Atlantyk z Pacyfikiem. Dzięki doświadczeniu starszych i zaangażowaniu młodszych załogantów, tytułową „próbę lodu” ekspedycja zaliczyła wzorowo. Wśród nominowanych są także inni żeglarze: Piotr Sadurski za realizację projektu „Drewnianą łodzią po Dunaju – wędrówka wśród arcydzieł” i Paweł Łokaj za projekt „Nowicjusz na oceanie. Samotny rejs przez Atlantyk” (duża sala, godz. 18.45-21.30).

Także w piątek (godz. 18.10-18.40) w sali seminaryjnej Polsat Plus Areny Gdynia będzie można spotkać Henryka Wolskiego, który opowie o swojej żeglarskiej wyprawie „Polonusem na Horn”. W sobotę (godz.19.50-20.30) Łukasz Toczyski opowie z kolei o swoim rejsie katamaranem „Pół roku po morzach i wyspach Azji Południowo-Wschodniej”.

Szczegółowy program tegorocznych Kolosów

Co myślisz o tym artykule?
+1
5
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

PODZIEL SIĘ OPINIĄ