< Powrót
2
marca 2016
Tekst:
dol
Zdjęcie:
Fb / StMaarten HeinekenRegatta

Najsłynniejsze karaibskie regaty już w ten weekend

W piątek, 4 marca, rozpoczną się najstarsze na Karaibach regaty – St. Maarten Heineken Regatta. Będzie to 36. edycja imprezy. Tym razem z udziałem polskiej załogi, którą poprowadzi Przemysław Tarnacki.

W pierwszych regatach, w 1980 roku, ścigało się 12 załóg. Dziś impreza przyciąga ponad 2 tysiące żeglarzy z całego świata. Najliczniej obsadzona edycja odbyła się w 1983 r., kiedy wystartowało 289 jachtów. W tym roku organizatorzy spodziewają się ich ponad 200.

Regaty to połączenie wyścigów taktycznych na Zatoce Simpson Bay oraz nawigacyjnych wokół wysp St. Marteen i Anguilla. Polska załoga składać będzie się z 20 osób startujących w formule PRO-AM (profesjonaliści i amatorzy). Skipperem będzie Przemysław Tarnacki, funkcję trymera obejmą Filip Pietrzak i Robert Gwóźdź. Polacy pożeglują na jachcie klasy Volvo Ocean race 60, który zwyciężył w regatach Sydney-Hobart w 2001 r.

Zawody organizowane są przez Fundację St. Maarten Regatta, a ich celem jest popularyzacja żeglarstwa i wyspy St. Marteen. Wyścigi regatowe poprzedzą imprezy towarzyszące, a 3 marca rozegrane zostaną tradycyjne wyścigi Gill Commodore Cup.

Strona regat

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ