< Powrót
27
września 2018
Tekst:
Maciej Frąckiewicz
Zdjęcie:
Jacek Kwiatkowski/PZŻ
mistrzostwa

Przed nami mistrzostwa Polski klas olimpijskich

W czwartek 27 września rozpoczynają się mistrzostwa Polski klas olimpijskich, podczas których o medale powalczą najlepsi żeglarze w naszym kraju. Zawodnicy ścigać się będą w Gdańsku-Górkach Zachodnich.

Od 27 do 30 września w Gdańsku-Górkach Zachodnich żeglarze będą rywalizowali w klasach RS:X, 49er, 49erFX, 470, Finn, Laser Standard, Laser Radial kobiet oraz Nacra 17.

Na starcie pojawią się najlepsi polscy zawodnicy w każdej konkurencji, łącznie z kadrą narodową, która regularnie bierze udział w międzynarodowych regatach rangi mistrzostw świata i Europy oraz imprezach z cyklu Pucharu Świata i Europy.

Dla klas 49er, 49erFX i Nacra 17 zaplanowano rozegranie 11 wyścigów, windsurfingowa klasa RS:X ma ich mieć 10, a klasy 470, Laser Standard, Laser Radial oraz Finn po 9. W dniach 27-29 września starty do wyścigów planowane są na godzinę 11.00, a w dniu 30 września na 10.30.

Z wywalczonych rok temu złotych medali w kategorii seniorów cieszyli się Zofia Klepacka (YKP Warszawa) i Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń) w klasie RS:X, Agata Barwińska (MOS SSW Iława) w klasie Laser Radial, Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) i Irmina Mrózek Gliszczynska (ChKŻ Chojnice) oraz Michał Wysocki i Paweł Wysocki (LKŻ Sława/AZS AWFiS Gdańsk) w klasie 470, Kacper Ziemiński (SEJK Pogoń) w klasie Laser Standard, Piotr Kula (GKŻ Gdańsk) w klasie Finn, Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk) w klasie 49er oraz Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda (YKP Gdynia/AZS AWFiS Gdańsk) w klasie 49erFX.

Od 30 sierpnia do 1 września w tym samym miejscu odbywały się mistrzostwa Polski juniorów oraz klas nieolimpijskich, w których łącznie wystartowało 279 zawodników.

Organizatorem obu imprez jest Polski Związek Żeglarski przy współpracy z Narodowym Centrum Żeglarstwa AWFiS Gdańsk i AZS COSA Gdańsk. Partnerami są Ministerstwo Sportu i Turystyki, Volvo Car Poland oraz Rehasport Clinic.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ