< Powrót
13
grudnia 2017
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Jesus Renedo / Sailing Energy / World Sailing
Seweryn Wysokiński I Mateusz Jankowski podczas wyścigu.

Niełatwa walka o medale w Sanyi

Piąte miejsce Seweryna Wysokińskiego i Mateusza Jankowskiego w klasie 420 to najlepsza lokata Polaków w środę, 13 grudnia, po trzech dniach Mistrzostw Świata Juniorów w Sanya w Chinach. Przed nami jeszcze dwa dni zmagań.

W pięciodniowych regat bierze udział 374 młodych żeglarzy z 60 krajów. Rywalizują w klasach 420, 29er, Laser Radial i RS:X, osobno dziewczęta i chłopcy, oraz Nacra 15 Open. We wszystkich wystartowali zawodnicy z Polski. Większość plasuje się w ścisłej czołówce, jednak żeby móc świętować zdobycie medalu, w czwartek i piątek muszą popłynąć jeszcze lepiej.

Po trzech dniach piątą lokatę zajmują nasi reprezentanci w klasie 420 Seweryn Wysokiński i Mateusz Jankowski (CSW Opty Ustka / MKS Dwójka Warszawa). Załoga bardzo dobrze zaczęła regaty, wygrywając pierwszy wyścig, ale później zaliczyła dwa gorsze starty. Do medalowego miejsca tracą obecnie trzynaście punktów. Barbara i Hanna Dzik (YKP Gdynia) zajmują dziesiąte miejsce w grupie dziewcząt.

Nieco gorzej spisują się nasze teamy w klasie 29er. Mikołaj Staniul i Kajetan Jabłoński (YKP Gdynia) po dziewięciu wyścigach zajmują szesnastą lokatę, a Zuzanna Walecka i Emilia Zygarłowska (JKW Poznań) po siedmiu wyścigach dwunastą. Obie załogi nie tracą jednak kontaktu ze ścisłą czołówką i stać je na wyższe miejsce.

Z dobrej strony pokazują się również nasi windsurferzy z SKŻ Ergo Hestia Sopot. Lidia Sulikowska po dziewięciu wyścigach jest siódma, a Aleksander Przychodzeń dwunasty. Z kolei nasz team na Nakrze 15 Open, Tymoteusz Cierzan i Oskar Niemira (UKS Navigo Sopot), zajmuje ósmą lokatę.

Regaty w Chinach świetnie rozpoczęła Wiktoria Gołębiowska w klasie Laser Radial. Zawodniczka MOS SSW Iława po sześciu wyścigach zajmuje szóste miejsce, jednak do konkurentek na podium traci ponad 20 punktów. Gorzej idzie Wojciechowi Klimaszewskiemu (MBSW/UKŻR Giżycko), który jest obecnie dwudziesty piąty w klasyfikacji.

Regaty potrwają do piątku, 15 grudnia.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ