< Powrót
28
sierpnia 2015
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann

Nocny start Grand Prix

Już dzisiaj, w piątek, rozpoczynają się regaty 49er Grand Prix  w Gdyni. Uroczystość inauguracyjna zaplanowana jest na godzinę 20.00 na plaży miejskiej. O godz. 21.30 wystartuje nocny wyścig Energa Night Race.

– Kto widział ten wie, że jest to wyjątkowo widowiskowa akcja – przekonuje Paweł Kołodziński do odwiedzenia gdyńskiej plaży w piątkową noc. To właśnie on wspólnie z Łukaszem Przybytkiem są faworytami regat. – Wyścig przy plaży, start wśród kibiców, komentarz na żywo, podświetlone maszty. Z pewnością będzie barwnie i emocjonująco.

– Mimo, że jest to głównie impreza promocyjna, której głównym celem jest propagowanie żeglarstwa olimpijskiego i naszej klasy 49er, to ciągle są to regaty, a każde regaty wywołują dreszcz emocji i podniesienie poziomu adrenaliny – podkreślił Łukasz Przybytek podczas piątkowej konferencji prasowej. – Dlatego też wyścigi potraktujemy bardzo poważnie i powalczymy o kolejne zwycięstwo. Bronimy tytułu z zeszłego roku i niezależnie od naszej konkurencji zrobimy wszystko, aby wygrać.

– Regaty inaugurujemy Energa Night Race – informował Rafał Sawicki reprezentujący organizatora imprezy, GSC Yachting. – To wyjątkowy wyścig nocny. Już tradycyjnie linia startu usytuowana będzie na plaży tuż przy miasteczku regatowym. Wyścig będzie połączeniem krótkiego sprintu biegowego oraz wyścigu żeglarskiego. Załoganci będą oczekiwali w wodzie przytrzymując łódki, podczas gdy sternicy po sygnale startowym będą musieli do nich dobiec. Następnie załogi wykonają trzy okrążenia wzdłuż plaży, aby zakończyć ponownie sprintem do linii mety. Jachty są oświetlone, trasa wyścigu również. Jest to najbardziej widowiskowy element naszych regat, który co roku skupia dużą grupę publiczności.

Zawodnicy będą żeglowali na jachtach „Energa” – Łukasz Przybytek, Paweł Kołodziński, „CH Klif” – Przemysław Filipowicz, Jacek Piasecki, „Lotto” – Dominik Buksak, Grzegorz Gożdzik, „Miasto Gdynia” – Piotr Szlachcic, Łukasz Włoch. Poza piątkowym Energa Night Race odbędzie się łącznie 10 wyścigów z finałem w niedzielę o godzinie 14.00. Start do biegów codziennie o godzinie 11.00.

Kibice na pewno nie będą się nudzić. Oprócz  słuchania „na żywo” komentarzy o przebiegu wyścigów latających łodzi, będzie można skorzystać z plażowych atrakcji.

Partnerami regat są: Delphia Yachts Kot, Nautica Watches, Garmin, Coca-Cola, Jump City, Pure Jatomi CH Klif, Pomorski Związek Żeglarski. Patronat medialny sprawuje Żeglarski.info.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ