< Powrót
3
stycznia 2017
Tekst:
North Sails Polska
Zdjęcie:
Krzysztof Szczypior
Olimpijczyk, sternik POL49er Team - Łukasz Przybytek zapowiedział udział w turnieju.

North Sails Squash Day dla trenera Wojtka Zabłockiego

Wszystkich żeglarzy, którzy lubią aktywnie spędzać czas i chcą pomóc choremu żeglarzowi, North Sails Polska zaprasza 4 lutego do gdańskiego klubu Hedonia Squash na dzień squasha.

Wprawdzie nie na wodzie, a na korcie, zaś zamiast steru czy liny – rakieta, ale organizatorzy zapewniają, że emocji nie zabraknie. Żeglarze, którzy już złapali squashowego bakcyla i pewnie czują się w tej konkurencji, podczas North Sails Squash Day będą mogli wziąć udział w turnieju squasha. Swój udział potwierdził już m.in. Łukasz Przybytek, olimpijczyk w klasie 49er. Natomiast Ci, którzy jeszcze nie mieli okazji sprawdzić się w tym sporcie – będą mogli wziąć udział w lekcji, podczas której profesjonalny trener squasha wprowadzi w tajniki techniki.

Jednak North Sails Squash Day to więcej niż tylko dobra zabawa, bowiem wpisowe, które zostanie zebrane podczas wydarzenia zostanie przeznaczone na cel charytatywny. Będzie to wsparcie dla Wojtka Zabłockiego, trenera żeglarstwa, któremu niedawno przyszło stanąć do bardzo poważnej walki z nowotworem złośliwym jelita grubego. Wojtek, w ramach chemioterapii, musi przyjmować lek Cetuximab, który nie jest refundowany, a potrzeba na niego kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dla rodziny Wojtka jest to kwota nieosiągalna.

Wojtek Zabłocki jest trenerem Żeglarskiego Ludowego Klubu Sportowego, karierę zaczynał w Jachtklubie Wielkopolski, wytrenował wielu żeglarzy i pływaków którzy osiągali i osiągają sukcesy na arenach międzynarodowych.

Więcej informacji o turnieju oraz rejestracji na wydarzenie znaleźć można na stronie north.sails.pl. Turniej wspierają North Sails i DAD.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ