< Powrót
7
września 2018
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
mat. prasowe
Baza Sportów Wodnych w Giżycku

Nowa Miejska Baza Sportów Wodnych w sercu Mazur

700 metrów kwadratowych, sale szkoleniowe, zaplecze sprzętowe dostępne przez cały rok – to wszystko zapewni nowa Miejska Baza Sportów Wodnych w Giżycku. Pod koniec września kompleks otworzy drzwi dla mieszkańców i turystów.

Położone na przesmyku jezior Niegocin i Kisajno Giżycko ma szansę stać się prawdziwą kuźnią talentów sportów wodnych za sprawą rozbudowy budynku administracyjno-sanitarnego w lokalnej Ekomarinie. Nowy budynek będzie bazą edukacyjno-szkoleniową, z której korzystać będą mogli mieszkańcy oraz turyści. To przestrzeń dla chcących nauczyć się żeglować lub doskonalić już nabyte umiejętności.

Kompleks powstał z inicjatywy włodarzy miasta, którzy od dawna aktywnie zabiegali o środki na jego budowę. Nowa przestrzeń będzie dostępna dla turystów przez co najmniej pięć miesięcy w roku.

– Rozbudowa Ekomariny to jedna z największych inwestycji naszego regionu w ostatnich latach – mówi burmistrz Wojciech Karol Iwaszkiewicz.  – Dzięki możliwościom nowego obiektu, nasza oferta zostanie poszerzona o kursy żeglarskie, szkolenia klas żeglarskich, a także bezpłatne warsztaty rekreacyjno-żeglarskie, w tym z żeglarstwa lodowego.

W miesiącach letnich turyści skorzystają z warsztatów rekreacyjno-żeglarskich, zaś zimą z warsztatów żeglarstwa lodowego. Nowy kompleks będzie dostępny dla dzieci i młodzieży z Giżycka również poza sezonem. Będą mogli szlifować swoje sportowe talenty i doskonalić warsztat żeglarski na najlepszym sprzęcie przez cały rok.

Do dyspozycji będą również nowe żaglówki dedykowane specjalnym programom nauczania oraz siłownia stworzona na potrzeby przygotowania zawodników w sekcjach żeglarskich. W budynku pojawią się także edukacyjne sale interaktywne ze sprzętem multimedialnym. Ponadto obiekt został wyposażony w windy, dzięki którym osoby niepełnosprawne będą mogły brać udział w warsztatach i korzystać z siłowni.

Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Wartość projektu wynosi 7 239 554,31 złotych. Dzięki staraniom burmistrza Giżycka, miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości ponad 5 milionów złotych z Funduszu Europejskiego. Realizacja projektu trwała niespełna dwa lata.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ