< Powrót
20
lipca 2022
Tekst:
art. sponsorowany
Zdjęcie:
abcgps.pl

Nowa seria zegarków nie tylko dla żeglarzy – Garmin Quatix 7

Wśród serii zegarków sportowych firmy Garmin można znaleźć również linię Quatix. To urządzenia przeznaczone dla żeglarzy i miłośników innych sportów wodnych. Niedawno producent uzupełnił portfolio produktów o nowy smartwatch Garmin Quatix 7. Co potrafi ten pulsometr i kto z niego skorzysta?

Parametry techniczne w Garmin Quatix 7

Nowa odsłona serii występuje w trzech wersjach – standardowej, z szafirowym szkłem oraz z ładowaniem solarnym. Wszystkie z nich mają dostęp do kompletu funkcji żeglarskich i sportowych, ale modele Sapphire dodatkowo mogą korzystać z nawigacji dwupasmowej, wgranych map TopoActive i mają matrycę AMOLED zamiast tradycyjnego MIP.

Wersja Solar wykorzystuje szkło Power Sapphire z wbudowanym panelem fotowoltaicznym, który na bieżąco odnawia zapasy energii w zegarku. Wersje Saphire i Solar Sapphire mają ramki wykonane z tytanu.

Funkcje żeglarskie

Oczywiście przeważającą część funkcji w Garmin Quatix 7 stanowią rozwiązania skierowane do żeglarzy. Urządzenie łączy się m.in. z ploterami i może zdalnie sterować ekranami wielofunkcyjnymi. Inną opcją jest autopilot łodzi, która będzie podążała za wskazaniami GPS z zegarka. Dodatkowo zegarek dla żeglarzy:

  • wyświetla kluczowe dane jak głębokość wody, prędkość obrotową silnika, kierunek i siłę wiatru;
  • podaje dane o zmieniających się pływach i alarmie kotwicznym;
  • współpracuje z systemem Garmin SailAssist, który odwzorowuje start w regatach;
  • oznacza POI bezpośrednio na mapie, w pamięci smartwatcha lub plotera;
  • korzysta z czujników ABC do ustalenia położenia.

Istotną część funkcji stanowią mapy, zarówno te morskie, przybrzeżne, jak i topografii terenu. Dzięki temu użytkownik zawsze ma pod ręką aktualne informacje o swoim położeniu, może świadomie i bezpiecznie kierować łodzią. Zasoby zegarka obejmują również pola golfowe i stoki narciarskie. Podobnie jak nowa generacja modeli Fenix i Tactix, również Garmin Quatix 7 obsługuje kilka systemów GNSS, a w wersji Solar i Sapphire Solar, również nawigację dwuzakresową.

Warto podkreślić, że Garmin po raz kolejny zdecydował się korzystać z precyzyjnych map Navionics, integrujących obszary przybrzeżne i śródlądowe.

Zegarek Garmin Quatix 7 do sportu

Smartwatch marki Garmin to także zaawansowany zegarek sportowy. Monitoruje najważniejsze aktywności, mierzy efektywność ćwiczeń, obciążenie treningowe, pułap tlenowy i dynamikę biegu. Dzięki temu znacznie łatwiej zadbać o formę na co dzień.

Dla każdej aktywności mierzone są indywidualnie dobrane parametry, jak tętno, tempo, ilość powtórzeń, czy prędkość. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby jednak skonfigurować pola danych i dopasować je do swoich potrzeb. Wbudowany czujnik OHR monitoruje tętno, saturację krwi, poziom stresu i może być wykorzystywany do rejestrowania stanu zdrowia dzięki funkcji Health Snapshot. Więcej o zegarkach sportowych marki Garmin można przeczytać na stronie: https://www.abcgps.pl/garmin

Smartwatch na co dzień

Elegancki Quatix 7 przyda się również na co dzień. Dzięki wielokanałowej łączności (Wifi, ANT+, Bluetooth) można go połączyć z telefonem, aby odbierał wiadomości SMS, e-maile, czy powiadomienia PUSH. Wszystkie aktualizacje oprogramowania mogą być robione automatycznie.

Wśród innych przydatnych funkcji warto wymienić wbudowany moduł NFC do płatności zbliżeniowych, czy dostęp do oferty providerów usług muzycznych, jak Spotify, Amazon i Deezer.

Nowy Garmin Quatix 7 to kompletny zegarek dla żeglarzy, wędkarzy i wszystkich tych osób, które lepiej czują się na wodzie niż na lądzie. Nie brakuje mu jednak rozwiązań znanych z innych, prestiżowych serii jak Fenix 7, Epix gen. 2, czy Tactix 7.

Co myślisz o tym artykule?
+1
2
+1
3
+1
1
+1
3
+1
1
+1
2
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ