< Powrót
25
czerwca 2020
Tekst:
pya.org.pl
Zdjęcie:
Robert Hajduk
Gdynia Sailing Days

Nowy termin Gdynia Sailing Days

Gdynia Sailing Days, największa impreza żeglarska w Polsce odbędzie się w dniach 17 sierpnia – 6 września. Impreza zaplanowana była na lipiec, ale zmianę terminu wymusiła pandemia koronawirusa. To nie jedyna zmiana w kalendarzu regat na ten rok. 

Gdynia Sailing Days to bardzo duża impreza międzynarodowa. Przy jej planowaniu organizatorzy, Polski Związek Żeglarski i władze miasta Gdyni, muszą brać pod uwagę nie tylko sytuację w Polsce, ale też na świecie. Celem nadrzędnym jest bowiem zapewnienie bezpieczeństwa. Zawodnikom, trenerom, sędziom i innym uczestnikom imprezy.

Po szerokich konsultacjach, m.in. z międzynarodowymi i polskimi stowarzyszeniami klas regatowych, udało się ustalić nowy termin tego żeglarskiego festiwalu. A zapowiada się on niezwykle emocjonująco, szczególnie jeśli chodzi o jego regatową część.

W ramach Gdynia Sailing Days rozegrane zostaną m.in. mistrzostwa świata w klasie Micro, młodzieżowe mistrzostwa świata w klasie 470, mistrzostwa Europy w klasie Finn. Podczas Gdynia Sailing Days odbędą się również regaty o mistrzostwo Polski klas olimpijskich. W następstwie zobaczymy najlepszych polskich żeglarzy, poza klasą RS:X, która swoje mistrzostwa Polski rozegra w lipcu w Sopocie.

Na starcie Gdynia Sailing Days, w regatach różnej rangi staną żeglarze takich klas, jak: Finn, Laser, Laser Radial, Laser 4.7, Optimist, Techno, L’Equipe, Cadet, RS:X, 29-er, 49er, 49erFX, 470, Skippi, Open Skiff, Nacra 17, Hobbie Cat 16, A-Class, Formula Open. Zaplanowane są także zmagania w ramach Pucharu Polski Jachtów Kabinowych.

Aktualny kalendarz imprez sportowych PZŻ

PODZIEL SIĘ OPINIĄ