< Powrót
22
maja 2020
Tekst:
Aleksandra Pielechaty
Zdjęcie:
mat. prasowe
Sołdka

Od soboty będzie można zwiedzać „Sołdka” i Ośrodek Kultury Morskiej

W najbliższą sobotę, 23 maja, Narodowe Muzeum Morskie otwiera kolejne oddziały i zaprasza gości do Ośrodka Kultury Morskiej w Gdańsku i na statek-muzeum „Sołdek”.

Pierwszych pięciu gości, którzy kupią bilety w sobotę w kasie muzeum w Spichlerzach na Ołowiance oraz w kasie w OKM dostanie prezent!

– Wiemy, że wszyscy się stęsknili za „Sołdkiem” – mówi dr Marcin Westphal, zastępca dyrektora ds. merytorycznych w NMM –. Nasi goście od dłuższego czasu pytają, kiedy znowu będą mogli zwiedzać statek. Jesteśmy szczęśliwi, że znowu otwieramy dla zwiedzających jeden z ulubionych gdańskich obiektów, ale w związku z sytuacją epidemiologiczną, będziemy prosić naszych zwiedzających o szczególną ostrożność.

Od 23 maja zwiedzanie „Sołdka” będzie możliwe tylko w rękawiczkach, które goście dostaną w kasie do zakupionego biletu. Rękawiczki są w trzech rozmiarach, a goście będą proszeni o nałożenie ich przed zwiedzaniem „Sołdka”. Na statku może przebywać jedocześnie 30 osób, które podczas zwiedzania, dla swojego bezpieczeństwa będą musiały zastosować się do zmodyfikowanych dróg zwiedzania.

– W sobotę zapraszamy też wszystkich do Ośrodka Kultury Morskiej. Niestety w związku z obostrzeniami epidemiologicznymi, ze zwiedzania wyłączona została czasowo sala interaktywna oraz część stanowisk dotykowych na wystawie „Statki nasza pasja”.

– Sala interaktywna to ulubione miejsce dzieci w naszym muzeum – mówi dr Marcin Westphal – Nasi najmłodsi goście mają tu pełną swobodę poruszania się i dotykania wszystkich eksponatów. Bieżące odkażanie i dezynfekcja przycisków, ławek, poręczy, ekranów dotykowych po każdorazowym użyciu psułaby zabawę naszym gościom. Sala interaktywna  to też wspólna zabawa, a w tym momencie nadal prosimy naszych zwiedzających o utrzymywanie bezpiecznej odległości dwóch metrów.

Mamy nadzieję, że niebawem będziemy mogli zaprosić naszych gości również do sali interaktywnej, a tym czasem – na zwiedzających czekają wystawy „Łodzie ludów świata” i „Statki nasza pasja” oraz wszystkie wystawy w Spichlerzach na Ołowiance, które otwarte są już od 16 maja!

Pozostałe oddziały oddziały – Żuraw, statek-muzeum „Dar Pomorza” w Gdyni, oddziały w Tczewie, Kątach Rybackich i Helu – Narodowe Muzeum Morskie planuje otworzyć w kolejne soboty.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ