< Powrót
10
czerwca 2015
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Kpt. ż.w. Jan Sokołowski.

Odszedł kapitan „Daru Pomorza” Jan Sokołowski

Z głębokim żalem informujemy, że na wieczną wachtę odszedł Jan Sokołowski, kapitan żeglugi wielkiej rybołówstwa morskiego i kapitan „Daru Pomorza”.

Jan Sokołowski urodził się 11 listopada 1943 roku. Był absolwentem Państwowej Szkoły Rybołówstwa Morskiego w Gdyni oraz Wydziału Rybackiego Wyższej Szkoły Rolniczej w Olsztynie. Przez większą część zawodowej kariery związany był z Morskim Instytutem Rybackim w Gdyni, pływając m.in. na „Profesorze Siedleckim” i „Birkucie”. Jan Sokołowski sprawował nadzór nad budową „Profesora Boguckiego” i był jego pierwszym kapitanem. W 1988 roku objął także kierownictwo nad nowo utworzonym Działem Techniczno-Eksploatacyjnym w MIR.

1 lipca 2011 roku objął stanowisko kapitana „Daru Pomorza”. Był aktywnym członkiem Stowarzyszenia Kapitanów Żeglugi Wielkiej. Zmarł nagle 8 czerwca 2015 roku.

Msza żałobna rozpocznie się w sobotę, 13 czerwca o godz. 11 w kościele pw. NMP Królowej Polski w Gdyni przy ul. Świętojańskiej. Pogrzeb o godz. 12.30 na cmentarzu witomińskim.  

Najszczersze kondolencje Rodzinie i Przyjaciołom Zmarłego składa Zarząd i pracownicy Pomorskiego Związku Żeglarskiego.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ