< Powrót
4
maja 2018
Tekst:
Magdalena Kaczorowska
Zdjęcie:
mat. prasowe
Jerzy Sroka

Odszedł kapitan Jerzy Sroka

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że 1 maja odszedł na wieczną wachtę kapitan Jerzy Sroka. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w mieście Oświęcim.

Kapitan Jerzy Sroka, wielki pasjonat żeglarstwa morskiego i oceanicznego, od ponad 18 lat współpracował z Ośrodkiem Żeglarstwa Morskiego w Trzebieży. Na początku jako kursant, następnie instruktor żeglarstwa PZŻ, a w ostatnich latach kapitan i opiekun dwóch jednostek J 140 – „ Jurand” i „Śmiały”.

Związany był od wielu lat z Bielskim Okręgowym Związkiem Żeglarskim. Laureat nagrody za najwybitniejszy rejs morski Bielskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego na „Darze Bielska”, na trasie Hurgada – Dar es Salaam, od grudnia 1994 r. do kwietnia 1995 r.

Członek Bielskiego YKP, uhonorowany najwyższym odznaczeniem – Komandorią o numerze 28. Jak zawsze powtarzał, żeglarstwo wypełniało jego całe życie. Przygodę żeglarską rozpoczął w wieku 10 lat. Dwukrotnie przepłynął Atlantyk,  Ocean Indyjski, Morze Czerwone.

Każdy, kto spotkał na swojej drodze kapitana Jurka miał do czynienia z człowiekiem o wielkim, serdecznym sercu i ciepłym  uśmiechu, zawsze skorym do pomocy.

Spopielenie zwłok śp. kapitana Jurka Sroki nastąpi w poniedziałek, 7 maja, na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Główna ceremonia pogrzebowa odbędzie się w środę, 9 maja, o godzinie 12.30 na Cmentarzu Komunalnym w Oświęcimiu. Msza święta  za kapitana odprawiona zostanie w kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Trzebieży w niedzielę, 13 maja, o godzinie 12.

Najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim Zmarłego składa Zarząd i pracownicy Pomorskiego Związku Żeglarskiego.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ