< Powrót
20
sierpnia 2015
Tekst:
Filip Lipski
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – startują klasy Laser 4,7, Cadet i L’Equipe

Druga część Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozpoczęła się w środę 19 sierpnia. Do startu dopuszczonych zostało 230 zawodników wyłonionych w eliminacjach, które trwały od kwietnia br.

We współzawodnictwie w tej części o medale walczyć będą żeglarze klas Laser 4,7, Cadet i L’Equipe. Część ekip trenowała na akwenie regat od kilku dni, część dojechała we wtorek, w dniu zgłoszeń.

19 sierpnia o godz. 19 z portu MOKSiR Puck, pod przewodnictwem orkiestry, wyruszył uroczysty pochód zawodników, trenerów, sędziów i organizatorów. Na puckim rynku uczestników OOM powitała pani burmistrz Hanna Pruchniewska oraz wiceprezes Polskiego Związku Żeglarskiego Bogusław Witkowski.

W imieniu zawodników przyrzeczenie współzawodnictwa w duchu fair play odczytała zawodniczka MOS OSSW Iława Wiktoria Gołębiowska. W imieniu sędziów deklarację bezstronnego sędziowania złożył sędzia Michał Pasik. Uroczyście podniesiono banderę Polskiego Związku Żeglarskiego, a Olimpiadę otworzył wiceprezes Bogusław Witkowski. 

Uroczystości zakończył przemarsz ekip wojewódzkich do portu jachtowego. O godz. 21 odbyła się odprawa techniczna trenerów i kierowników ekip. 

Od dzisiaj żeglarki i żeglarze będą konkurować na dwóch trasach regatowych. Na trasie Alpha – Laser 4,7 w czterech konkurencjach (dziewczęta i chłopcy do lat 15 oraz dziewczęta i chłopcy do lat 17). Na trasie Bravo ścigać się będą klasy dwuosobowe – dwie konkurencje klasy Cadet: dziewczęta i chłopcy oraz klasa L’Equipe, która jest konkurencją Open.

Na najbliższe trzy dni zaplanowano rozegranie 3 wyścigów w każdej konkurencji, a ostatniego, czwartego dnia – 2 wyścigów. W poprzedniej części regat pogoda dopisała. Miejmy nadzieję, że tak będzie również podczas drugiej części, choć prognozy pogody zapowiadają znacznie słabsze wiatry. 

Aktualizacja – 23 sierpnia, g. 17.20 – wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ