< Powrót
18
sierpnia 2015
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann

Olimpiada na półmetku

– To była bardzo trudna rywalizacja od pierwszego wyścigu do samego końca – mówi startujący w klasie Optimist Michał Krasodomski, złoty medalista zakończonej we wtorek 18 sierpnia pierwszej części Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Czterodniowym zmaganiom młodych żeglarzy na Zatoce Puckiej towarzyszył silny wiatr, który mocno dał się wszystkim we znaki.

– Nie było łatwo, ale ja bardzo lubię taką pogodę – zapewnia Michał Krasodomski. – Jestem zadowolony z przebiegu całych zawodów i z zajętego miejsca.

O tym, że było trudno i zawodniczki toczyły walkę nie tylko między sobą, ale i z silnym wiatrem, opowiada też Lidia Sulikowska, zwyciężczyni  w klasie Techno 293. – Niektóre dziewczyny miały spore trudności, ja również musiałam włożyć wiele wysiłku w żeglowanie – podsumowuje.

OOM ma równocześnie rangę Mistrzostw Polski Juniorów. W klasie Optimist startowało dwoje zawodników zagranicznych reprezentujących polskie kluby, którzy znaleźli się w czołówce. Byli to Daniil Fenko z Rosji, zdobywca pierwszego miejsca oraz Nancy Highfield z Hong Kongu, która zajęła drugie miejsce. Ze względu na przepisy zostali oni pominięci w klasyfikacji mistrzostw kraju. Tym samym Michał Krasodomski jest oficjalnym mistrzem Polski w klasie Optimist.

– Dużym zaskoczeniem w klasie Optimist dziewcząt było 1 i 3 miejsce zawodniczek z KS Spójnia Warszawa, które nie były faworytkami – komentuje rezultaty regat Adam Liszkiewicz, trener główny kadry narodowej juniorów. – Ponadto w klasie Techno 293 w konkurencji dziewcząt i chłopców na sześć możliwych medali, pięć zdobyli zawodnicy i zawodniczki z SKŻ Sopot.

Regaty w Pucku należy uznać za bardzo udane. Rozegrano wszystkie wyścigi. Zawodnicy obu klas – Techno 293 i Optimist – ścigali się na dwóch różnych trasach. W środę 19 sierpnia rozpoczyna się druga część XXI OOM. Do rywalizacji staną zawodnicy klas Laser 4,7, Cadet i L’Equipe.

Miejsca medalowe OOM

Techno 293

dziewczęta:
1. Lidia Sulikowska – SKŻ Ergo Hestia Sopot
2. Magdalena Majewska – KS Baza Mrągowo
3. Weronika Marciniak – SKŻ Ergo Hestia Sopot

chłopcy:
1. Aleksander Przychodzeń – SKŻ Ergo Hestia Sopot
2. Bartosz Pawłowski – SKŻ Ergo Hestia Sopot
3. Jakub Sykuła – SKŻ Ergo Hestia Sopot

Optimist:

dziewczęta:
1. Gabriela Czapska – KS  Spójnia  Warszawa
2. Nancy Highfield – JKW Poznań
3. Alicja Spruch – MKS Dwójka Warszawa

chłopcy:
1. Daniil Fenko – MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko
2. Michał Krasodomski – YKP Gdynia
3. Kacper Paszek – KS AZS AWFiS Gdańsk

Ostateczne wyniki w klasie Optimist po uwzględnieniu przepisów o zawodnikach zagranicznych:

dziewczęta:
1. Gabriela Czapska – KS  Spójnia  Warszawa
2. Alicja Spruch – MKS  Dwójka  Warszawa
3. Gabriela Kulka – KS  Spójnia  Warszawa

chłopcy:
1. Michał Krasodomski – YKP Gdynia
2. Kacper Paszek – KS AZS AWFiS Gdańsk
3. Tytus Butowski – YKP Gdynia

Pełne wyniki XX OOM w Pucku

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ