< Powrót
13
września 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle, FL
Zdjęcie:
Fb/Klub Sportowy Zjednoczeni
Młodzików

Optimiściarze z Pomorza i Kujaw powalczą w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików

W sobotę 15 września na Zalewie Koronowskim rozpoczną się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w klasie Optimist do lat 13 grupy B.

Jest to najważniejsza impreza Systemu Sportu Młodzieżowego dla tej grupy wiekowej. Wystartują w niej młodzi Optimiściarze z województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Czekają ich dwa dni wyścigów.

Reprezentacja województwa pomorskiego składać się będzie z pięćdziesięciu ośmiu zawodników z MKŻ Arka Gdynia, Stowarzyszenia Port Mechelinki, Yacht Klubu „Stal” Gdynia, Yacht Klubu Polski Gdynia, Chojnickiego Klubu Żeglarskiego i UKŻ Lamelka Kartuzy. Zawodnikom będzie towarzyszyć dziewięciu trenerów i opiekunów.

Pierwszy z siedmiu zaplanowanych wyścigów wystartuje w sobotę 15 września o godzinie 11.30. Zakończenie Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w klasie Optimist zaplanowano w niedzielę 16 września o godzinie 16.

Start pomorskiej reprezentacji został dofinansowany przez Pomorską Federację Sportu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Szczegółowe informacje

PODZIEL SIĘ OPINIĄ