Arkadiusz Komorowski
Jesiennym Pucharze Gdyni
Najlepsze zawodniczki Jesiennego Pucharu Gdyni.

Optimiściarze popłynęli w Jesiennym Pucharze Gdyni

Agata Koropecka z Yacht Klubu Stal Gdynia zajęła w niedzielę 29 września pierwsze miejsce w Jesiennym Pucharze Gdyni, zorganizowanym przez Yacht Klub Polski Gdynia.

65 Optimiściarzy z grupy B wystartowało w sobotę 28 września w Jesiennym Pucharze Gdyni, ostatnich regatach w kalendarzu Yacht Klubu Polski Gdynia. Przez dwa dni udało się przeprowadzić siedem wyścigów.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła Agata Koropecka (YK Stal Gdynia), która nieznacznie wyprzedziła Mateusza Gąsiorowskiego (YKP Gdynia). Trzeci był Igor Kawałko (Opti CWM Gdynia), a czwarty Tymon Kosobucki (YKP Gdynia).

Najlepsi chłopcy w Jesiennym Pucharze Gdyni.

Wśród dziewcząt na drugiej i trzeciej lokacie, a zarazem piątym i szóstym w klasyfikacji generalnej, uplasowały się Maja Komorowska i Julia Padzik (obie Opti CWM Gdynia).

Najbliższą dużą imprezą w klasie Optimist, a równocześnie jedną z ostatnich w tym sezonie, są Drużynowe Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist, które rozegrane zostaną na Jeziorze Charzykowskim w dniach 4-6 października.