< Powrót
9
maja 2016
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann

Optimiściarze powalczą o Puchar YKP Gdynia

W dniach 13-15 maja odbędzie się Energa Sailing Cup – Puchar YKP Gdynia. W zawodach rywalizować będą najbardziej doświadczeni zawodnicy klasy Optimist.

Są to drugie regaty organizowanego w tym roku po raz czwarty cyklu Energa Sailing Cup. Oprócz kwalifikacji do wielkiego finału, uczestnicy będą walczyć również o udział w tegorocznych mistrzostwach świata i Europy.

Organizatorzy spodziewają się, że w imprezie weźmie udział około 150 żeglarzy z grupy A klasy Optimist. Planowane jest przeprowadzenie dziewięciu wyścigów na redzie Mariny Gdynia. Muszą się odbyć trzy, żeby regaty były ważne.

Puchar YKP Gdynia to również atrakcje na lądzie. Przede wszystkim dni otwarte szkółki żeglarskiej YKP. A także gry, zabawy i warsztaty żeglarskie dla najmłodszych.

Pierwszy wyścig startuje w piątek o godzinie 12. Zakończenie imprezy i rozdanie nagród zaplanowano w niedzielę na godzinę 15.

Organizatorem regat jest Yacht Klub Polski Gdynia, we współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim, Gdyńskim Centrum Sportu i miastem Gdynia. Partnerem imprezy jest Pomorski Związek Żeglarski.

Zawiadomienie o regatach

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ