< Powrót
17
czerwca 2019
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Dariusz Olejniczak
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
Regaty Optimistów w Gdyni.

Optimiściarze w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików

W dniach 19-20 czerwca w Gdyni odbędą się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w klasie Optimist gr. B. Wystartują w nich zawodnicy z dwóch województw.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików to najważniejsza impreza Systemu Sportu Młodzieżowego dla tej grupy wiekowej. O medale powalczą Optimiściarze grupy B, do 13 lat, z dwóch województw – pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. W ramach regat przeprowadzane zostaną również XLVII Wojewódzkie Igrzyska Dzieci. Będą w niej rywalizowali nie tylko żeglarze klasy Optimist, ale też O’pen Skiff.

W ubiegłym roku zwycięzcami Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w klasie Optimist byli Alicja Tutkowska (Yacht Klub „Stal” Gdynia) oraz Piotr Trella (MKŻ Arka Gdynia).

– Spodziewamy się około 100 zawodników w klasie Optimist i 20 w O’pen Skiff – mówi Andrzej Lutomski, komandor MKŻ Arka Gdynia. – Od niedzieli goszczą u nas żeglarze z Toruńskiego Klubu Żeglarskiego i przygotowują się do regat. Rywalizacja będzie więc zacięta.

Start do pierwszego z pięciu planowanych wyścigów – w środę 19 czerwca o godzinie 13. Regaty zakończą się w czwartek 20 czerwca o godzinie 16.

Organizatorem regat jest Miejski Klub Żeglarski Arka Gdynia, Pomorski Związek Żeglarski i Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku. Regaty są dofinansowane przez Pomorską Federację Sportu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zawiadomienie o Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików

PODZIEL SIĘ OPINIĄ