< Powrót
7
sierpnia 2017
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Bartosz Cirocki / SportNaKaszubach.pl

Optimisty podbiły Jezioro Ostrzyckie

W weekend 5-6 sierpnia odbyły się kolejne regaty cyklu III Żeglarskiego Pucharu Kaszub – XIX Puchar Jeziora Ostrzyckiego – Memoriał Witosława Labudy. W zawodach wystartowało 41 jachtów, w tym 27 Optimistów z grup 0 i UKS, a także Cadety, Vaurieny, Omegi oraz jachty klasyfikowane w grupie Open.

– Podczas wyścigów pogoda była ładna, ale wiał silny wiatr – mówi Hanna Kajeta z UKŻ Lamelka, komandor regat. – Większość łódek dawała sobie z nim radę, ale sporo Optimistów leżało na wodzie. To dla nich na pewno cenne doświadczenie. Dużą niespodzianką w rozgrywkach był klub z Garczyna, którego zawodnicy zdobyli wiele medali.

W klasie Optimist gr. 0 zwyciężył z dużą przewagą nad przeciwnikami Olivier Grabow (UKS Wodniacy Garczyn). Drugie miejsce zajął Ignacy Świątecki (UKS Tolkmicko), a trzecie Mikołaj Łoboda (OPTI CWM Gdynia). W grupie UKS najlepszy był Konrad Kunc (Port Mechelinki), druga Anna Godlewska (UKS Tolkmicko), a trzecia Katarzyna Wolska (UKS Wodniacy Garczyn).

W klasie Omega najlepsza była załoga Paweł Gostkowski, Jakub Manista i Marcin Kowalka (ŻUKS Stężyca), która wyprzedziła Tadeusza Marszałkowskiego, Marcina Rasilewskiego i Rafała Rasilewskiego (Kartuski Klub Sportowy) oraz Andrzeja Mańczaka, Katarzynę Dłutowską, Jacka Karolczaka i Paulinę Grubę (Smart Laser Sailing Team).

W klasie Cadet pierwsze miejsce zajęły Olga Szarmach i Zofia Schutz (UKS Wodniacy Garczyn), drugie Laura i Julia Czapiewskie (ŻUKS Stężyca), a trzecie Julia Adamczyk i Joanna Winnicka (UKS Wodniacy Garczyn). Z kolei w klasie Vaurien rywalizowały dwie załogi z UKS Wiking Kamienica Królewska. Zwyciężył Adrian Wenta i Grzegorz Toruńczak nad Michałem Dampsem i Jakubem Bojanowskim.

W Open najlepsza była załoga Bartosza i Zbigniewa Sadowskich (UKS Florek). Drugie miejsce przypadło Sławomirowi Dunstowi, Leszkowi Tuskowi i Dominice Czarnieckiej (Kartuski Klub Sportowy), a trzecie Pawłowi Korsakowi (UKS Tolkmicko).

Były to czwarte w tym sezonie regaty III Żeglarskiego Pucharu Kaszub, koordynowanego przez Pomorski Związek Żeglarski, we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kartuzach, organizowanego pod patronatem marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka. Najbliższe kolejne zawody to Regaty o Puchar Jeziora Raduńskiego Górnego, które odbędą się w dniach 19-20 sierpnia.

Wyniki

Klasyfikacja generalna III Pucharu Kaszub

PODZIEL SIĘ OPINIĄ