< Powrót
4
sierpnia 2016
Tekst:
Mateusz Kossakowski, Roman Kosiorek
Zdjęcie:
Fb Regaty Czos
Tak było pod czas czwartej eliminacji - Antek Cup 2016.

Ostatnie regaty eliminacyjne ŻGP Mrągowa 2016

W najbliższą sobotę, 6 sierpnia odbędą się piąte i zarazem ostatnie regaty eliminacyjne Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2016 – Hotel Mercure Mrągowo Cup – które wyłonią tegorocznych finalistów cyklu.

Zawody zostaną rozegrane w dwóch klasyfikacjach ŻGPM: jachtów otwartopokładowych i kabinowych. Po czterech regatach w pierwszej grupie prowadzą ex aequo  Marcin Dobrosielski i Sebastian Jurkiewicz, a w drugiej – Karol Góralczyk. Organizatorzy spodziewają się w Mrągowie kilkunastu jachtów.

– W regatach z cyklu Grand Prix Mrągowo 2016 bierze udział od 15 do 25 jachtów – mówi Karol Góralczyk – komandor regat i jednocześnie prezes Mrągowskiego Towarzystwa Regatowego „Czos”, które jest organizatorem Grand Prix. – Załoga jachtu liczy średnio ok. czterech osób.

Portem regat będzie port sponsora tytularnego eliminacji, Hotelu Mercure Mrągowo Resort & Spa przy promenadzie, ostateczne zapisy będą przyjmowane  w sobotę od godziny 9.

– To już trzecia edycja Grand Prix, pierwsza odbyła się w 2014 roku – wyjaśnia Karol Góralczyk.  – Uczestnikami regat są rodziny z dziećmi i żeglarze, bardzo często niezrzeszeni, którzy startują na własnych łodziach, różniących się pomiędzy sobą budową i właściwościami nautycznymi. Przeważają 30-40-latkowie z dziećmi 5-6-letnimi, ale udział w wyścigach biorą także 70-latkowie. Ze względu na familijny charakter regat, nie przywiązujemy wagi do przynależności klubowej uczestników, większość  takiej przynależności po prostu nie posiada.

Wpisowe do zawodów wynosi 35 zł od osób dorosłych i 25 zł od dzieci i młodzieży. Upoważnia do startu oraz do uczestnictwa w after party. Ceremonia otwarcia została zaplanowana na godzinę 11. Dojazd możliwy jest przez ul. Jaszczurcza Góra (w kierunku Ekomariny) lub przez mrągowski amfiteatr.

Rozpoczęcie pierwszego wyścigu krótkodystansowego zaplanowane jest na 12.30, a długodystansowy powinien rozpocząć się ok. 15. Zakończenie regat i after party odbędzie się w sali Mrongovia  Hotelu Mercure Mrągowo Resort & Spa o 19.

Oprócz regat na mrągowskiej plaży odbędzie się również po raz pierwszy Mazurski Ekofitnik, który powstał z inicjatywy Fundacji Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Piknik ekologiczny  to połączenie zabaw na świeżym powietrzu z degustacją zdrowych smakołyków. W programie znajdą się również m.in. ćwiczenia fit dla dzieci i dorosłych (joga, zumba), pokaz ratownictwa wodnego WOPR, zajęcia i animacje żeglarskie i ekologiczne konkursy z nagrodami. Start Ekofitnik został zaplanowany na godzinę 12.

Na kibiców będzie czekał tramwaj wodny, który pozwoli poczuć żeglarską  atmosferę regat wprost z mrągowskiego akwenu. Rejsy tramwajem wodnym są planowane w godzinach: 12.15, 13.15, 14.15.

Plan regat i Ekofikniku:
09.00 -11.00 – zapisy do regat — plaża Hotelu Mercure Mrągowo
11.10 – uroczyste otwarcie regat
11.20 – odprawa sterników
12.00 – rozpoczęcie Ekofitniku
12.30 – start do regat
15.00 – zakończenie Ekofitniku
17.00 – zakończenie wyścigów
19.00 – zakończenie regat, after party w Hotelu Mercure Mrągowo

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ