Dariusz Olejniczak
Bartosz Cirocki
pucharu

Ostatnie regaty Żeglarskiego Pucharu Kaszub za nami

W niełatwych warunkach wystartowały XII Mistrzostwa Kartuz oraz Okręgowe Mistrzostwa w klasie Cadet. Były to ostatnie zawody w ramach IV Żeglarskiego Pucharu Kaszub.

W sobotę 22 września wiał silny, porywisty wiatr, który utrudniał zadanie wszystkim zawodnikom i zawodniczkom. Nie zabrakło natomiast słońca. Lepsze warunki panowały drugiego dnia regat, w niedzielę 23 września.

Dwudniowe zmagania w klasie Cadet, w których brało udział 15 załóg wygrali Bartłomiej Szlija i Oskar Plichta (UKŻ Lamelka Kartuzy). Wśród dziewcząt najlepsza były Malwina Walter i Anna Łyczko (ŻUKS Stężyca). W klasie Omega najlepsza była załoga z Jackiem Karolczakiem (UKŻ Lamelka/ Vi-king/Smart Laser Team), a w klasyfikacji Open zwyciężył Marek Saj (Yacht Klub Stal Gdynia). W sumie na starcie regat stanęło ponad 100 jachtów

Organizatorami XII Mistrzostw Kartuz były UKŻ Lamelka i gmina Kartuzy. Zawody na Jeziorze Brodno to już ostatnie zmagania w ramach IV Żeglarskiego Pucharu Kaszub. W październiku, w Kosakowie odbędzie się podsumowanie Pucharu i wręczenie nagród zwycięzcom cyklu. Pomorski Związek Żeglarski patronuje Żeglarskiemu Pucharowi Kaszub, a patronat medialny nad IV ŻPK sprawuje portal Żeglarski.info.