Jędrzej Szerle
Elena Giolai/CSTorbole
Na pierwszym planie Agnieszka Szpak z SKŻ Ergo Hestia Sopot.

Patrycja Lis wicemistrzynią świata w klasie Techno 293 Plus

W sobotę 29 października zakończyły się Mistrzostwa Świata w klasach Techno 293 i Techno 293 Plus w Torbole we Włoszech. Spośród Polaków najlepiej zaprezentowała się Patrycja Lis z Bazy Mrągowo, która zajęła drugie miejsce w klasyfikacji kobiet Techno 293 Plus.

W rozpoczętych 22 października na włoskim jeziorze Garda regatach ścigało się 474 żeglarzy z 33 państw. Zawodnicy rywalizowali w klasie Techno 293 – w grupach poniżej lat 15 i poniżej lat 17 – oraz w klasie Techno 293 Plus, w której pływali starsi żeglarze (powyżej 17 lat).

Po pięciu dniach wyścigów spośród 42 Polaków najlepsza okazała się Patrycja Lis z Bazy Mrągowo, która w ostatnim biegu minimalnie przegrała z Francuzką Clementine Le Joliff i ostatecznie została wicemistrzynią świata.

W rywalizacji mężczyzn Techno 293 Plus Mikołaj Terman (SKŻ Ergo Hestia Sopot) zajął 24 miejsce. Zwyciężył Włoch Antonino Cangemi, drugi był Jakob Ruud z Norwegii, a trzeci Francuz Hugo Mollard-Tanguy.

W klasie Techno 293 w grupie poniżej lat 17 wśród dziewczyn najlepiej zaprezentowała się Lidia Sulikowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot), która zajęła 6 miejsce. Agnieszka Szpak (SKŻ Ergo Hestia Sopot) zajęła 18 lokatę. Zwyciężyła bezkonkurencyjna Włoszka Giorgia Speciale, która pięć razy startowała na mistrzostwach świata Techno 293 i za każdym razem zdobywała medal – trzy razy złoty i dwa razy brązowy. Drugie miejsce przypadło jej koleżance, Enrice Schirru, a trzecie Aikaterini Divari z Grecji.

Wśród chłopców Jakub Sykuła (SKŻ Ergo Hestia Sopot) był 18. Zwyciężył Francuz Tom Garandeau, drugi był Leonidas Tsortanidis z Grecji, a trzeci Fabien Pianazza, również z Francji.

W grupie poniżej lat 15 dziewcząt Agata Zych (SKŻ Ergo Hestia Sopot) zajęła 15 miejsce, a Karina Filip (GKŻ Gdańsk) 23 miejsce. Mistrzostwo zdobyła Mak Cheuk Wing z Hongkongu, druga była Francuzka Mathilde Garandeau, a trzecia Linoy Geva z Izraela. Wśród chłopców Michał Polak (GKŻ Gdańsk) uplasował się na 16 pozycji, a jego klubowy kolega Dominik Lewiński na 19. Zwyciężył Francuz Mathis Ghio, który minimalnie wyprzedził Eyala Zrora z Izraela i Finna Hawkinsa z Wielkiej Brytanii.

Szczegółowe informacje i wyniki dostępne są na stronie internetowej mistrzostw.