< Powrót
3
września 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Mariusz Sołtysiak/Sailingnet
do lat 13

Paulina Rutkowska i Jacek Kalinowski najlepszymi Optimiściarzami do lat 13

Pomorscy zawodnicy, Paulina Rutkowska i Jacek Kalinowski, zwyciężyli w mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist do lat 13 w Krynicy Morskiej.

W trzydniowych zawodach zakończonych w niedzielę 2 września wzięło udział dziewięćdziesięciu trzech zawodników klasy Optimist do lat 13 – pięćdziesięciu czterech chłopców i trzydzieści dziewięć dziewczynek.

W grupie damskiej bezkonkurencyjna okazała się Paulina Rutkowska (YKP Gdynia), która wygrała sześć z dziewięciu przeprowadzonych wyścigów. Za nią uplasowała się Ewa Lewandowska (KS AZS AWFiS Gdańsk), a na trzeciej lokacie Karolina Gała (KS Spójnia Warszawa).

do lat 13

Rywalizację chłopców wygrał Jacek Kalinowski (Chojnicki Klub Żeglarski), który zwyciężył w pięciu wyścigach. Drugi był Gustaw Kwiek (KS Spójnia Warszawa), a trzeci Patryk Chełkowski (MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko).

Nie jest to pierwszy duży sukces Pauliny i Jacka w tym sezonie – byli oni członkami reprezentacji Polski, która w zakończonych 24 sierpnia Drużynowych Mistrzostwach Europy w klasie Optimist zajęła trzecie miejsce.

Wyniki dziewcząt

Wyniki chłopców

PODZIEL SIĘ OPINIĄ