Jędrzej Szerle
Alfred Farré
Palamós Optimist Trophy

Paulina Rutkowska piąta w 31. International Palamós Optimist Trophy

Tylko trzy wyścigi udało się przeprowadzić w zakończonych w niedzielę 16 lutego 31. International Palamós Optimist Trophy. Spośród Polaków najlepiej spisała się Paulina Rutkowska.

Pięćset pięćdziesięciu dziewięciu Optimiściarzy z całego świata, w tym dwanaścioro z naszego kraju wystartowało w czwartek 13 lutego w 31. International Palamós Optimist Trophy w Hiszpanii. Niestety choć organizatorzy zaplanowali przeprowadzenie dwunastu wyścigów, to odbyły się zaledwie trzy. Wszystko za sprawą wiatru – w piątek i w sobotę prawie go nie było, za to w niedzielę miał zdecydowanie za dużą prędkość, bo 20 węzłów.

Najlepiej z naszej ekipy popłynęła Paulina Rutkowska (Yacht Klub Polski Gdynia), która zajęła dwudzieste drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, a piąte wśród dziewcząt. Paulina, dla której był to trzeci start w Palamós, wyścigi w białej flocie kończyła na miejscach czwartym, piątym i ósmym. Siedemdziesiąty szósty w klasyfikacji generalnej był jej klubowy kolega Filip Jarosiewicz, siedemdziesiąty ósmy Aleksander Bury (Opti CWM Gdynia), dziewięćdziesiąty trzeci Jan Zamojski, a sto dwudziesty szósty Piotr Kosowski (obaj z YKP Gdynia). Pozostali Polacy zajęli dalsze lokaty.

Na podium regat z Palamós stanęli w klasyfikacji generalnej Carl Krause i Caspar Ilgenstein z Niemiec oraz Hiszpan Marc Mesquida Barceló.

Wyniki

Polscy Optimiściarze w weekend ścigali się też w XI Trofeo Ciudad de Cartagena. Maja Kwiek (KS Spójnia Warszawa) zajęła w nich dziesiąte miejsce w klasyfikacji generalnej, a drugie wśród dziewcząt, Stanisław Ługowski (WTW) był jedenasty, Adam Turczynowicz (KS Spójnia Warszawa) dwudziesty pierwszy. Na uwagę zasługuje także wynik Julii Agnieszczak (MOS SSW Iława), która uplasowała się na sześćdziesiątej pierwszej lokacie w klasyfikacji generalnej, ale już w kategorii 11-latków była trzecia, a wśród dziewczynek pierwsza.