SailingNet
Pucharze KS „Zatoka” Puck
Piątkowy wyścig w Pucharze KS „Zatoka” Puck.

Paulina Rutkowska pierwsza w Pucharze KS „Zatoka” Puck

W niedzielę 5 maja zakończyły się zmagania Optimistów w Pucharze KS „Zatoka” Puck. Były to pierwsze eliminacje do mistrzostw świata i Europy w tej klasie.

395 młodych Optimiściarzy grup A i B ścigało się w tym roku w Pucharze KS „Zatoka” Puck – jednych z najważniejszych regat w tej klasie. Zawodnicy grupy A rywalizujący o Puchar Burmistrza Miasta Puck mieli rozpocząć zmagania w czwartek 2 maja, jednak z powodu bardzo silnego wiatru i niskiej temperatury wyścigi w tym dniu zostały odwołane. W kolejnych trzech dniach większych problemów na szczęście nie było.

Bezapelacyjną zwyciężczynią w tej grupie została Paulina Rutkowska (YKP Gdynia), ubiegłoroczna brązowa medalistka Drużynowych Mistrzostw Europy w klasie Optimist i mistrzyni Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist do lat 13. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Ignacy Oźminkowski (KS Spójnia Warszawa), a trzecie Jeremi Szczukowski (Chojnicki Klub Żeglarski). Wśród dziewcząt druga była Ewa Lewandowska (KS AZS AWFiS Gdańsk), a trzecia Maja Kwiek (KS Spójnia Warszawa).

Paulina Rutkowska

Paulina Rutkowska, zwyciężczyni Pucharu KS „Zatoka” Puck.

Optimiściarze grupy B rozpoczęli rywalizację o Puchar Wójta i Starosty Puckiego w sobotę 4 maja. Po dwóch dniach zmagań i siedmiu przeprowadzonych wyścigach pierwsze miejsce zajął Igor Kawałko (Opti CWM Gdynia), druga była Zuzanna Borucka (JKW Poznań), a trzeci Igor Grzelak (WTW Warszawa). Wśród dziewcząt druga była Milena Siczek (UKS Żegluj Lublin), a trzecia Lena Kaczmarek (KS Centrum Żeglarskie Szczecin).

Regaty o Puchar KS „Zatoka” Puck były pierwszymi eliminacjami do czerwcowych mistrzostw Europy we Francji oraz lipcowych mistrzostwa świata w karaibskim państwie Antigua i Barbuda. Drugie eliminacje – Puchar Dziwnowa – odbędą się w dniach 16-19 maja.