< Powrót
27
lipca 2019
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Grzegorz Formela
Paweł Kajeta i Tymoteusz Roszkowski
Podium Mistrzostw Polskiego Stowarzyszenia Klasy Cadet.

Paweł Kajeta i Tymoteusz Roszkowski najlepsi w mistrzostwach Cadetów

W Krynicy Morskiej w sobotę 27 lipca zakończyły się Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Cadet. Z polskich załóg najlepiej spisali się Paweł Kajeta i Tymoteusz Roszkowski z UKŻ Lamelka Kartuzy.

Zakończyły się trwające trzy dni zmagania o tytuł najlepszej polskiej załogi w klasie Cadet. W Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Cadet wystartowało 113 załóg z Polski i świata.

Bezwzględnym zwycięzcą regat zostali Belgowie – Thibavd Dirix i Thomas Winand. Dwa punkty za nimi, na drugim miejscu, uplasowały się Angielki Lia Fletcher i Kali Karaskas. Trzeci stopień podium zajęli Julian Finsterbusch i Franco Barone z Argentyny.

Wśród polskich zawodników najlepiej spisali się Paweł Kajeta i Tymoteusz Roszkowski (UKŻ Lamelka Kartuzy), członkowie pomorskiej kadry wojewódzkiej juniorów młodszych w klasie Cadet, którzy zajęli zarazem czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Na drugim miejscu (dziewiątej w klasyfikacji generalnej) uplasowali się Michał Dębkowski i Zdzisław Bulik (MKS Dwójka Warszawa). Trzecie miejsce (szesnaste w klasyfikacji generalnej) przypadło z kolei Marcelowi Kurjańczykowi i Filipowi Nowakowi (UKŻ Lamelka Kartuzy).

Zmagania Cadetów w Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Cadet.
Fot. Grzegorz Formela

W klasyfikacji kobiet najlepszymi z Polek okazały się Patrycja Raszczyk i Zofia Sienkiewicz oraz Magdalena Leymańczyk i Zuzanna Grusznis (wszystkie z PMOS Pisz), które zajęły zarazem siedemnaste i osiemnaste miejsce w klasyfikacji generalnej. Na trzeciej pozycji wśród polskich załóg damskich, a zarazem trzydziestej dziewiątej w klasyfikacji generalnej, uplasowały się Daria Targos i Zofia Hochtauber (MKS Dwójka Warszawa).

W klasyfikacji młodzików do lat 14 pierwsze miejsce zajęli Piotr Cendrowski i Adam Rutkowski, drugie Franciszek Rutkowski i Jan Kopyra, a trzecie Zuzanna Ostrowska i Hanna Bujko. Wszystkie trzy załogi reprezentowały klub MKS Dwójka Warszawa.

W klasyfikacji klubowej pierwsze miejsce zajął UKŻ Lamelka Kartuzy, drugie MKS Dwójka Warszawa, a trzecie PMOS Pisz.

We wtorek 30 lipca, również w Krynicy Morskiej, rozpoczną się mistrzostwa świata w klasie Cadet. Potrwają one do niedzieli 4 sierpnia.

Strona mistrzostw

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ