< Powrót
25
stycznia 2018
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Richard Langdon/World Sailing

Paweł Tarnowski drugi na półmetku regat Pucharu Świata

Od wtorku trwają zawody Żeglarskiego Pucharu Świata w Miami. Po dwóch dniach zmagań Paweł Tarnowski zajmuje drugie miejsce w klasie RS:X, a Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska czwarte w klasie 470.

Pierwszego dnia pogoda nie rozpieszczała żeglarzy. Z powodu słabego wiatru nie udało się przeprowadzić ani jednego wyścigu klasie Finn, Laser Radial i RS:X mężczyzn, a RS:X kobiet i 470 wystartowały tylko raz. Na szczęście w środę warunki były już znacznie lepsze.

Spośród jedenastu Polaków, którzy wystartowali w tych zawodach Żeglarskiego Pucharu Świata, na razie najlepiej spisuje się Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot), który po dwóch dniach jest wiceliderem w RS:X. Jedenaste miejsce w tej klasie zajmuje na razie Radosław Furmański (Dobrzyński Klub Żeglarski). Świetnie prezentują się również Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska (SEJK Pogoń Szczecin/Chojnicki Klub Żeglarski), które po dwóch dniach zajmują czwarte miejsce.

Nieco gorzej idzie dwóm naszym załogom w klasie 49er. Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (AZS AWFiS Gdańsk/AZS Poznań) zajmują 17. lokatę, a Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk) 19. Powodów do zadowolenia nie mają też nasi reprezentanci w klasie Laser Standard i Radial. Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia) po czterech wyścigach jest 24., a Agata Barwińska (MOS SSW Iława) i Magdalena Kwaśna (ChKŻ) zajmują odpowiednio 42. i 48. miejsce.

Zmagania klas 49er, 49er FX, RS:X i Nacra potrwają do soboty 27 stycznia, a w klasach Laser Standard i Radial, Finn oraz 470 do niedzieli 28 stycznia.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ