< Powrót
28
stycznia 2018
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Richard Langdon/World Sailing

Paweł Tarnowski szósty w Miami

Zakończyły się wyścigi części klas w Żeglarskim Pucharze Świata w Miami. Najlepiej z naszych reprezentantów wypadł Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot), który zajął szóste miejsce w klasie RS:X.

Polak podczas regat pływał dobrze – dwukrotnie wyścigi kończył na drugim miejscu, ale niestety przez trzy nieco gorsze wyniki nie zdołał utrzymać miejsca na podium. W wyścigu medalowym był ósmy, co ostatecznie pozwoliło na zajęcie szóstego miejsca w Żeglarskim Pucharze Świata. Drugi nasz reprezentant w klasie RS:X, Radosław Furmański (Dobrzyński Klub Żeglarski), zmagania zakończył na dwudziestej lokacie. Zwyciężył Francuz Louis Giard.

Nie będą dobrze wspominać występu w Miami nasi reprezentanci klasy 49er, którzy nie zakwalifikowali się do wyścigów medalowych. Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (AZS AWFiS Gdańsk/AZS Poznań) na dziewięć wyścigów tylko dwukrotnie zajmowali miejsca w pierwszej dziesiątce. Przez to regaty zakończyli na trzynastej pozycji. Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk), którzy w poprzednich zawodach Pucharu Świata w Gamagori zdobyli brązowy medal, tym razem zajęli dwudzieste czwarte miejsce. Wpływ na taki wynik miały m.in. dyskwalifikacja w piątym wyścigu, niewystartowanie w siódmym i nieukończenie ósmego. Złoty medal w klasie 49er zdobyli Brytyjczycy Dylan Fletcher-Scott i Stuart Bithell.

Choć w niedzielę odbędą się jeszcze medalowe zmagania w klasach Laser Standard i Radial, to na pewno nie wystąpią w nich Polacy. Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia) nabawił się urazu, przez który przerwał rywalizację po czwartym wyścigu i zajął ostatecznie pięćdziesiątą ósmą lokatę. Z kolei Agata Barwińska (MOS SSW Iława) i Magdalena Kwaśna (Chojnicki Klub Żeglarski) zajęły odpowiednio dwudzieste piąte i trzydzieste czwarte miejsce.

Spośród naszych reprezentantów na medalowy wyścig czekają Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska (SEJK Pogoń Szczecin/ChKŻ), które zajmują aktualnie trzecie miejsce.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ