< Powrót
27
lipca 2017
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Red Bull/Tomek Gola
Michał Staszewski - pierwszy Optymista na Optimiście.

Pełne emocji Red Bull Regaty Optymistów

W środę 26 lipca w Giżycku odbyły się Red Bull Regaty Optymistów, podczas których dorośli rywalizowali w klasie Optimist.  Zwyciężył Michał Staszewski z Gdyni.

Pomimo trudnych warunków atmosferycznych, uczestnicy przeżyli niesamowitą przygodę w żaglówkach przeznaczonych dla dzieci i młodzieży, a uśmiechów na mecie nie brakowało. Najlepszy był Michał Staszewski, który zdobył nagrodę w wysokości tysiąca złotych.

Padający od rana w stolicy mazurskiej żeglugi deszcz, nie odstraszył 30 pełnoletnich uczestników zapisanych na Red Bull Regaty Optymistów. Większość chciała przypomnieć sobie czasy dzieciństwa i znów poczuć frajdę z manewrowania tak małą łódką.

Zabawnych sytuacji oczywiście nie brakowało, ale każdy żeglarz dawał z siebie wszystko, by sprawnie przemieszczać się w malutkich żaglówkach. Z powodu zbliżającej się burzy, udało się rozegrać dwa biegi, a najszybszym uczestnikiem okazał się gdynianin Michał Staszewski. Na drugim stopniu podium stanęła jedyna kobieta w stawce, Anna Żelazna, a na trzecim Konrad Żółtowski.

– Gdy przeczytałem o imprezie, postanowiłem zrobić sobie krótki urlop i przyjechać – mówi szczęśliwy zwycięzca. – Ostatni raz na Optimiście pływałem dziesięć lat temu, więc chciałem sobie przypomnieć stare czasy, a przy okazji trochę się pościgać. Było super, choć deszcz nie ułatwiał sprawy. Czerpak bardzo mi się przydał.

Doskonale zaprezentowała się także, druga w stawce,  Anna Żelazna: –  To była przede wszystkim wielka frajda i świetna zabawa. Taki powrót do przeszłości. Mój wzrost trochę ułatwiał sprawne poruszanie się w łódce, ale rywalizacja była zacięta. Myślę, że jeśli doszłoby do trzeciego wyścigu, mogłabym powalczyć.

Wyniki:

1. Michał Staszewski
2. Anna Żelazna
3. Konrad Żółtowski
4. Paweł Kalota
5. Tomasz Szawkowski
6. Jacek Kozakiewicz
7. Marek Stańczyk
8. Patryk Różański
9. Mariusz Ambroch
10. Bartosz Redlewski
11. Tomasz Wróblewski
12. Marek Wąsowski
13. Rafał Ciechanowicz
14. Paweł Ejsmont
15.Wojciech Piotrowski
16. Dariusz Gilewski
17. Andrzej Lesiewski
18. Mateusz Chromiec
19. Grzegorz Włodarczyk
20. Tomasz Filak
21.Andrzej Szreter
22. Michał Strzeszewski
23. Andrzej Kostrzewa
24. Tomasz Tarnowski
25. Daniel Wnorowski
26. Patryk Rostecki
27. Michał Nikonorow
28. Krzysztof Hetman
29. Marcin Giedrojć (DNF)
30. Paweł Duchewicz (DNF)

PODZIEL SIĘ OPINIĄ