mat. prasowe
Michał Szypliński
Akademickie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie

PG wygrywa Akademickie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie

Akademickie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie 2018 przeszły już do historii. Piaty  raz z rzędu drużyna PG Racing Politechnika Gdańska zapisała w annałach tej imprezy złotą kartę.

Regaty rozgrywane były w Wilkasach w dniach 4-7 czerwca. Ich organizatorem był AZS Warszawa. Startowało 71 załóg z 34 uczelni.

Najwyższe miejsce na podium w klasyfikacji indywidualnej zajęła załoga Politechniki Gdańskiej – Kuba Surowiec (sternik), Patryk Richter, Tomek Piernicki. Politechnika Gdańska wygrała kolejny raz z rzędu w klasyfikacji generalnej uczelni, jak również w klasyfikacji uczelni technicznych. Nie była to łatwe zwycięstwo, przy bardzo silnej i szybkiej konkurencji.

Na drugiej pozycji mistrzostwa zakończyła załoga SGH Warszawa ze sternikiem Maksymilianem Jabłeckim, a trzecie drużyna WSZ Gdańsk z Igorem Tarasiukiem.

Kolejne pozycje załóg z PG:

• Marcin Styborski z załogą Kuba Padzik i Dawid Płotka w klasyfikacji indywidualnej zajęli siódme miejsce i zdobyli srebro w uczelniach technicznych.
  • Wiktor Czałbowski z załogą Marcin Kozubowicz i Kacper Wysocki uplasowali się na dziewiątej pozycji.
  • Wiktoria Wróblewska z załogą Janek Stremlau i Stanisław Wawak byli na miejscu dwudziestym, a w kategorii sterniczek na szóstym.

Trenerem drużyny PG Racing i opiekunem Sekcji Żeglarskiej PG jest Jakuba Pankowski.