< Powrót
14
października 2016
Tekst:
dol
Zdjęcie:
Dariusz Olejniczak
Romuald Koperski i jego „Pianist'a”.

„Pianista” w drodze na Atlantyk

Znany podróżnik Romuald Koperski wyruszył w kolejną niezwykłą wyprawę. Tym razem chce przepłynąć kajakiem Ocean Atlantycki. W piątek, o godz. 10 na Skwerze Kościuszki w Gdyni, śmiałka pożegnali przyjaciele i tłum gdynian.

Wprawdzie gdyńskie pożegnanie było oficjalne, ale prawdziwy rejs zacznie się z hiszpańskiej wyspy La Gomera. Łódź Romualda Koperskiego dotrze tam drogą lądową i promem. Podróż zaczyna się dzisiaj. 

– Na miejscu będę czekał na sprzyjającą pogodę i wtedy wystartuję – informuje podróżnik. – Z prognoz wynika, że na odpowiednie warunki nie powinienem czekać zbyt długo.

Romulad Koperski poza tym, że jest podróżnikiem, organizatorem ekstremalnych wypraw m.in. na Syberię, jest także muzykiem, gra na fortepianie i pianinie. Stąd nazwa jego łodzi – „Pianist’a”.

– Jestem pełen optymizmu, a jak będzie, to się okaże – mówi Koperski. – Różne rzeczy mogą się na oceanie przytrafić. Mam doświadczenie z poprzedniej, niedokończonej wyprawy przez Pacyfik, ale Atlantyk jest bardziej przewidywalny. Przynajmniej tam, gdzie ja będę płynął. Najbardziej obawiam się, że płynąc łodzią wiosłową, bez napędu w postaci silnika czy żagla, nie mam możliwości ucieczki z miejsca zagrożenia. Nie ominę frontów burzowych, będę musiał się z nimi zmierzyć.

Przed trzema laty podróżnik podjął próbę przepłynięcia Oceanu Spokojnego. Niestety, krótko po wypłynięciu z Japonii musiał przerwać ekspedycję z powodu załamania pogody.

Przebieg wyprawy i pozycję „Pianisty” na oceanie, będzie można śledzić na stronie atlantyksolo.romualdkoperski.pl oraz na Facebooku.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ