< Powrót
8
sierpnia 2018
Tekst:
Mateusz Stodulski
Zdjęcie:
Marek Wilczek i Sputnik Team
Sputnik Cup

Po raz piąty jachty wyruszą na Bornholm w regatach Sputnik Cup

W dniach od 13 do 17 września odbędą się V Regaty Sputnik Cup. Żeglarze będą rywalizować na trasie Kamień Pomorski – Bornholm do duńskiego portu Nexo. Regaty odbywają się w ramach kwalifikacji Pucharu Bałtyku Południowego oraz Pucharu Sezonu KWR i ORC.

Regaty Sputnik Cup organizowane są przez Stowarzyszenie Jacht Klub Kamień Pomorski przy współudziale partnerów: Mariny Kamień Pomorski, gminy Kamień Pomorski, Portu Nexo, firmy Bornpol i Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego.

Klasyfikacja jachtów będzie utworzona w grupach: ORC, KWR oraz Open. Mimimum dla klasy to trzy jachty.

Pierwsza odsłona zacznie się po przepłynięciu z Kamienia Pomorskiego do Dziwnowa. Stamtąd uczestnicy ruszą do pierwszego wyścigu na Bornholm. Kolejny rozegrany zostanie na trasie z Nexo-Christianso-Nexo, a trzeci i ostatni wystartuje z Bornholmu do Dziwnowa. Regaty zostaną uznane za ważne, jeśli odbędzie się przynajmniej jeden wyścig.

Rejestracja będzie trwała do niedzieli 6 września. Wypełnione zgłoszenie należy wysłać na adres: mateusz@marinakamienpomorski.pl

Zawiadomienie o regatach

Zgłoszenie

Sputnik Cup od pięciu lat promuje Marinę Kamień Pomorski jako wygodną bazę, z której wyruszają rejsy na malowniczą wyspę Bornholm, położoną niespełna siedemdziesiąt mil na północ od portu.

W tym roku w imprezie po raz pierwszy wystartuje „Sputnik III” z kapitanem Mateuszem Stodulskim, który współtworzył koncepcję regat Sputnik Cup, ale ze względu na swój czteroletni rejs dookoła świata nigdy nie miał okazji wziąć w nich udziału.

Poprzednie Sputniki wyruszały na Bornholm blisko czterdzieści razy, wyznaczając główny żeglarski szlak Mariny Kamień Pomorski.

W ramach tegorocznej edycji Sputnik Cup wśród wielu atrakcyjnych nagród na zwycięzców czekać będą między innymi:
– roczny postój w Marinie Kamień Pomorski
– obraz „Regaty II” autorstwa Grażyny Stodulskiej
– markowe obuwie żeglarskie
– chemia jachtowa

Strona regat

PODZIEL SIĘ OPINIĄ