< Powrót
4
października 2015
Tekst:
Marina Kamień Pomorski
Zdjęcie:
Damian Grabarski

Pięć Bursztynowych Kotwic dla Mariny Kamień Pomorski

Wczoraj 3 października w Starej Rzeźni na terenie szczecińskiej Łasztowni wręczono certyfikaty trzynastu marinom Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. Najwyższą notę – 5 Bursztynowych Kotwic otrzymała Marina Kamień Pomorski.

Certyfikaty przyznał Związek Portów i Przystani Jachtowych – Lokalna Organizacja Turystyczna Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. Prezes Zarządu Mariny – Marek Świderski osobiście odebrał certyfikat i flagę, która w przyszłym sezonie będzie powiewała nad kamieńskim portem jachtowym.

To kolejne wyróżnienie dla kamieńskiej mariny.

– Gdy odbierałem Horyzonty na początku roku powiedziałem, że traktuję to jako zachętę do wytężonej pracy – mówi Świderski. – Słowa dotrzymałem. Poprawiliśmy nasza notę z 4 kotwic w ubiegłym roku na 5. To jest najwyższa nota z możliwych, ale nasi klienci i tak będą pozytywnie zaskoczeni w przyszłym sezonie, bo szykujemy dla nich wiele udogodnień. Szykujemy też dużą kampanię reklamową. Już dziś mogę powiedzieć, ze jesteśmy jedną z najczęściej opisywanych i pokazywanych w mediach marin w Polsce. W prasie i internecie ukazało się w 2015 roku ponad 500 publikacji dotyczących naszej mariny, około połowa z nich w mediach typowo żeglarskich. Będziemy też w przyszłym roku gospodarzem Mistrzostw Europy w Klasie Europa. Są powody do zadowolenia.

W ostatnich miesiącach Marina Kamień Pomorski znacznie poprawiła jakość oferowanych usług. Liczba stacjonujących w marinie jachtów, tzw. rezydentów zwiększyła się w 2015 roku w stosunku do ubiegłego roku z 95 do 152. Gołym okiem można zobaczyć, że marina wypełnia się jachtami. Cumują też coraz większe i bardziej ekskluzywne jednostki. Cel na przyszły rok to 200 rezydentów. Jak deklaruje Marek Świderski, jest możliwy do zrealizowania.

Po uroczystym wręczeniu certyfikatów odbyła się ceremonia wręczenia nagród zwycięzcom Regat Jesiennych, przy okazji których rozgrywa się Wyścig o Błękitną Wstęgę Jeziora Dąbie. Bezwzględnie najszybszym jachtem i zdobywcą Błękitnej Wstęgi została jacht „Tomahawk” ze sternikiem Patrykiem Zbroją – członkiem Rady Nadzorczej Mariny Kamień Pomorski.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ