< Powrót
10
listopada 2015
Tekst:
Leopold Naskręt
Zdjęcie:
Leopold Naskręt

Pierwsze lekcje w Pomorskiej Szkole Żeglarstwa i Edukacji Morskiej

Podczas ćwiczeń uczniowie poznawali zasady używania środków ratunkowych i asekuracyjnych, operowali przyborami nawigacyjnymi, obsługiwali radiostację.

W zajęciach, które odbyły się w czwartek, 5 listopada wzięła udział  młodzież z Europejskiego Ugrupowania na rzecz Edukacji i Kreowania Aktywności  „Eureka”,  realizująca projekt  „Przystań sprzyjających wiatrów. Placówka wsparcia dla młodzieży w Redzie”. 

Po dwudniowych warsztatach żeglarskich, które ta sama grupa odbyła w sierpniu br. na przystani w Wiślince, nie było problemów przy wiązaniu ósemki, sztyku czy węzła ratowniczego.

Młodzi ludzie próbowali swoich sił w sprawnym zakładaniu kamizelek ratunkowych, zobaczyli też jak wygląda  tratwa ratunkowa po otwarciu i w co jest wyposażona. 

W ramach zajęć z nawigacji, gimnazjaliści wykonywali podstawowe prace na mapie morskiej,  operując przyborami nawigacyjnymi przy opisywaniu współrzędnymi geograficznymi zadanego punktu i wykreślaniu kursu.

Dużym zainteresowaniem cieszył się profesjonalny sprzęt radiowy do prowadzeniu komunikacji na morzu. Każdy uczeń w trakcie ćwiczeń mógł obsłużyć radiostację i nawiązać łączność na symulatorze radiowym.

Czwartkowe spotkanie zainaugurowało cykliczne zajęcia wychowania i edukacji, których zadaniem jest m.in. przygotowanie  do egzaminu na patent  żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego.       

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ