mat. prasowe
Jacek Bonecki
klasy Moth

Pierwsze mistrzostwa Polski klasy Moth: Robert Graczyk ze złotem

Zakończyły się pierwsze mistrzostwa Polski latających jachtów żaglowych klasy Moth. Regaty odbyły się w dniach 18-19 czerwca w bazie Sailing Legia w Zegrzu Południowym na Zalewie Zegrzyńskim. Wystartowało dwunastu zawodników.

Latające Ćmy stworzyły na Zalewie Zegrzyńskim spektakularne, żeglarskie widowisko. Robert Graczyk. Bezkonkurencyjny okazał się Robert Graczyk – poziom jego żeglowania można by nazwać wirtuozerią i w pełni zasłużenie został pierwszym złotym medalistą mistrzostw Polski klasy Moth.

Wygrał siedem z ośmiu rozegranych wyścigów i dopisał kolejny sukces do swojego bogatego żeglarskiego dorobku. Przypomnijmy, to aktualny mistrz świata bojerowej klasy DN, ma też na koncie trzy tytuły mistrza świata w kasie Iceboard, trzy srebrne medale mistrzostw świata w bojerach, mistrzostwo Polski w windsurfingu i mistrzostwo Polski w klasie 420. W karierze ścigał się też m.in. na łódkach klasy Optimist, 420, 470, Cadet, w wielu klasach windsurfingowych oraz na katamaranach A-Class.

Srebro wywalczył Mikołaj Chłopek, wielokrotny medalista mistrzostw Polski w klasach Optimist, 29er i Nacra 17, który na klasie Moth pływa od roku. Na najniższym stopniu podium stanął Gustaw Miciński – wielokrotny mistrz Polski w klasach Optimist i 29er, dwukrotny bojerowy wicemistrz świata juniorów oraz członek załogi Sailing Poland, z którą zajął drugie miejsce w „The Ocean Race Europe” jako trymer.