< Powrót
29
września 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Fb/1st World Deaf Sailing Championship
Świata Głuchych w Żeglarstwie
Mistrzowie świata - Tomasz Gumiński, Zbigniew Gumiński, Marcin Bodnar i Marek Sendlak.

Pierwsze Mistrzostwa Świata Głuchych w Żeglarstwie: Wszystkie medale dla Polaków

Polskie załogi zajęły trzy pierwsze miejsca w zakończonych w sobotę 29 września w Pucku Pierwszych Mistrzostwach Świata Głuchych w Żeglarstwie.

Przez sześć dni pięćdziesięciu dwóch niesłyszących żeglarzy z jedenastu państw świata ścigało się w Pierwszych Mistrzostwach Świata Głuchych w Żeglarstwie. W zorganizowanej w Pucku imprezie, która odbywała się na trzyosobowych jachtach klasy Puck, najlepsze okazały się polskie załogi.

Złoty medal zdobyli Tomasz Gumiński, Zbigniew Gumiński, Marcin Bodnar i Marek Sendlak (Wars Warszawa / SKSG „Korona” Szczecin / Pomorze Gdańsk), którzy po szesnastu wyścigach różnicą zaledwie czterech punktów pokonali Ireneusza Kwiczaka, Martę Droździel, Alana Stępniewskiego i Daniela Sendlaka (Hetman Łuków / Wars Warszawa / SKSG „Korona” Szczecin / Pomorze Gdańsk). Trzecie miejsce zajęli Barbara Lepszy, Hubert Głagowski, Małgorzata Międlar i Maciej Malinowski (Wars Warszawa).

– Taka duma mnie rozpiera, że trudno sobie wyobrazić – mówi Stanisław Mickiewicz, trener polskiej kadry. – To fantastyczny wynik i wszystkie nasze treningi zaprocentowały, a załogi wywiązały się z zadań, które były codziennie rozpisywane. A wybór łódek klasy Puck był dobry. Są one wdzięczne i bezpieczne, choć trudne w prowadzeniu.

Najlepszą zagraniczną załogą byli Francuzi – Francois James, Quentin Le Borgne, Raphael De Groulard i Herve Bouffort – którzy zajęli czwartą lokatę.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

PODZIEL SIĘ OPINIĄ