< Powrót
20
września 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Głuchych

Pierwsze Mistrzostwa Świata Głuchych w Żeglarstwie odbędą się w Pucku

Niesłyszący żeglarze z jedenastu krajów wystartują w sobotę 22 września w Pierwszych Mistrzostwach Świata Głuchych w Żeglarstwie.

To pierwsze takie mistrzostwa świata w historii. Prawo do organizacji imprezy Polski Związek Sportu Niesłyszących otrzymał od Międzynarodowego Komitetu Sportowego Głuchych rok temu podczas Igrzysk Olimpijskich dla Głuchych w Turcji. Dzięki współpracy m.in. z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Sportu w Pucku od 23 września przez sześć dni niesłyszący żeglarze będą rywalizowali o medale.

W imprezie oprócz polskich zawodników wystartują również reprezentanci Australii, Brazylii, Francji, Grecji, Litwy, Niemiec, Rosji, Turcji, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. Organizatorzy spodziewają się, że w regatach wystartuje ponad 60 żeglarzy. Mistrzostwa przeprowadzone zostaną na trzyosobowych łódkach klasy Puck. Klasę tę zaprojektował w 1996 roku Franciszek Lewiński dla Harcerskiego Ośrodka Morskiego w Pucku.

Regaty zostaną uroczyście zakończone w sobotę 29 września około godziny 15. Mistrzostwa odbywają się pod patronatem honorowym Polskiego Związku Żeglarskiego.

Zawiadomienie o regatach

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ