< Powrót
16
kwietnia 2018
Tekst:
Mateusz Lipka
Zdjęcie:
Tomasz Seidler/Centrum Żeglarskie
Pierwsze Regaty Wiosenne

Pierwsze Regaty Wiosenne rozegrane!

To były dwa dni pełne emocji, morderczej walki i ogromnej dawki sportowej rywalizacji. Pierwsze Regaty Wiosenne przyciągnęły 56 zawodników z Goleniowa, Koszalina, Mrzeżyna i Szczecina. Zmierzyli się w sześciu wyścigach.

Miłośnicy wody rywalizowali na jeziorze Dąbie. Pogoda ich nie rozpieszczała. Pierwszego dnia zmagali się z silnym wiatrem, a drugiego rywalizowali w słońcu przy słabym wietrze. Regaty Wiosenne zostały rozegrane w klasach Optimist, Laser (4,7, Radial, Standard), 505 oraz Techno.

W klasie Optimist grupie A zwyciężyli Joanna Cymerman i Jeremi Dąbrowski z UKS Banim Goleniów, zaś w grupie B Adrian Majdosz z UKS Barnim Goleniów i Patrycja Chiniewicz z MUKŻ Bałtyk Mielno.

W klasie Laser 4,7 zwyciężyli Filip Miłoszewski z UKS Barnim Goleniów i Katarzyna Miłoś z Centrum Żeglarskiego, natomiast w Laser Radial zwycięzcy to Maksymilian Cymerman z UKS Barnim Goleniów i Katarzyna Król z Centrum Żeglarskiego.

W klasie Laser Standard pokonał wszystkich Michał Maciaszczyk ze Szczecina, zaś Deska z żaglem należała do Jakuba Gużleckiego z Centrum Żeglarskiego.

Organizatorem Regat Wiosennych było Centrum Żeglarskie i Zespół Szkół nr 5 w Szczecinie.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ