< Powrót
16
czerwca 2017
Tekst:
Emil Bartkiewicz
Zdjęcie:
Łukasz Nazdraczew

Pierwszy dzień AZTORIN Kite Challenge

Rozpoczął się następny etap zmagań o Puchar Polski w kiteboardingu. 15 czerwca w Chałupach na Półwyspie Helskim do rywalizacji stanęli zawodnicy w konkurencjach: Freestyle, Foil Race oraz TwinTip Race.  Oto relacja sędziego Emila Bartkiewicza.

Dzień rozpoczęliśmy od szybkiego skippers meetingu, na którym omówiliśmy wszystkie rozgrywane tego dnia konkurencje. Po rozlosowaniu numerków startowych przystąpiliśmy do pierwszych heatów oraz wyścigów.

Wiatr dopisywał od rana i udało się rozegrać  trzy serie pojedynczej eliminacji we Freestyle oraz sześć wyścigów Foil. Po krótkiej przerwie przy grillu i muzyce z namiotu Red Bull’a zawodnicy naładowani energią wyruszyli ponownie na wodę, żeby ścigać się w kategorii Twin Tip Race. Pomimo ciężkich warunków wiatrowych, udało się rozegrać pełną serię wyścigów.

W kategorii Foil prowadzi Maks Żakowski – stały bywalec naszych zawodów, w kategorii Twin Tip Race Agnieszka Grzymska  oraz Dariusz Ziomek.  Zapowiada się,  że będą walczyć, aż w ich rękach będą błyszczeć puchary. Do zakończenia pojedynczej eliminacji Freestyle pozostało jeszcze kilka heatów. Zawody potrwają do soboty.

 

PODZIEL SIĘ OPINIĄ

Błękitna szkoła