< Powrót
21
sierpnia 2015
Tekst:
opr. IM
Zdjęcie:
Marek Świderski

Piknik Motorowodny w Kamieniu Pomorskim

Wyścigi na 1 Mm, zawody w myciu łodzi, wyścig bezpieczeństwa, wyścigi skuterów wodnych oraz wybory najfajniejszej łodzi Bałtyku – oto atrakcje pikniku w Marinie Kamień Pomorski.

Szczególnie ciekawie zapowiadają się wyścigi na 1 Mm (sobota, 22 sierpnia, od godziny 11). Będą odbywały się parami, każdy z każdym. W ten sposób wyłoniona zostanie najszybsza łódź pikniku. Wyścigi będzie można oglądać z kamieńskiego mola, przy którym usytuowany będzie start i meta. Ponadto przewidziane są zawody w myciu łodzi, wyścig bezpieczeństwa, wyścigi skuterów wodnych oraz wybory najfajniejszej łodzi Bałtyku.

Przygotowano wiele atrakcji na wodzie. Będzie można spróbować lotu na spadochronie za motorówką, jazdy na nartach wodnych, „ciągania kanapy”, jazdy na wake’u, przejażdżki po zalewie łodzią motorową i wielu innych.

W niedzielę, 23 sierpnia o godzinie 19 odbędzie się spotkanie z Aleksandrem Dobą – podróżnikiem, który samotnie kajakiem przepłynął Atlantyk. Pan Aleksander ma o czym opowiadać!

O bezpieczeństwo na wodzie uczestników Pikniku Motorowodnego zadba Kamieński Oddział WOPRW, który dodatkowo w niedzielę zaprezentuje pokaz ratownictwa wodnego.

Na zakończenie wszyscy zmierzą się w Wyścigu Australijskim – ze wspólnego startu, bez podziału na grupy. Jachty motorowe, które zgłoszą się do udziału w Pikniku będą w dniach 21-23 sierpnia zwolnione z opłat portowych. 

Program

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ