Fb/Grzegorz Prokopowicz
Piotr Cichocki i Olga Górnaś-Grudzień
Piotr Cichocki - mistrz Europy w klasie Hansa 303.

Piotr Cichocki i Olga Górnaś-Grudzień mistrzami Europy!

W niedzielę 9 lutego zakończyły się mistrzostwa Europy EUROSAF żeglarzy z niepełnosprawnościami. Złote medale w klasie Hansa 303 zdobyli Piotr Cichocki i Olga Górnaś-Grudzień.

Troje Polaków wystartowało 6 lutego w mistrzostwach Europy EUROSAF żeglarzy z niepełnosprawnościami – Piotr Cichocki, Olga Górnaś-Grudzień i Piotr Woźniak (wszyscy z AKS OSW Olsztyn). Nasi zawodnicy byli faworytami regat – w ubiegłym roku przywozili medale z mistrzostw Europy w klasie Hansa 303 oraz z mistrzostw Europy EUROSAF żeglarzy z niepełnosprawnościami. I oczekiwań nie zawiedli.

Piotr Cichocki wygrał zdecydowaną większość przeprowadzonych wyścigów, dzięki czemu zajął niekwestionowane pierwsze miejsce. Najlepszą kobietą w rywalizacji została zaś Olga, która zajęła zarazem szóstą lokatę w klasyfikacji generalnej. Na jedenastym miejscu uplasował się zaś Piotr Woźniak.

Mistrzostwa Europy EUROSAF żeglarzy z niepełnosprawnościami odbywały się w ramach regat Comunitat Valenciana Olympic Week, w których rywalizowali również żeglarze innych klas. W klasie 420 zwyciężyli Gustaw Kwiek i Tomasz Santorowski, a czwarte miejsce zajęli Olga Hanslik i Marysia Gębicka (wszyscy Golden Boats Academy). W klasie Finn trzecie miejsce zajął Piotr Kula (Gdański Klub Żeglarski), a czwarte Łukasz Lesiński (YK Stal Gdynia).

W Laserze 4,7 Filip Olszewski zajął dwudzieste, a Karolina Gała (oboje KS Spójnia Warszawa) czterdzieste szóste miejsce w klasyfikacji generalnej. Wyścigi w klasie Laser Radial Przemysław Machowski (MKS Dwójka Warszawa) ukończył na szóstej lokacie w klasyfikacji generalnej, Laura Szulc (Chojnicki Klub Żeglarski) na trzynastej, Maciej Panaś na siedemnastej, Klara Sobczak (oboje ChKŻ) na dwudziestej dziewiątej, a Marcelina Korszon (MKS Dwójka Warszawa) na trzydziestej trzeciej. Pozostali Polacy uplasowali na dalszych miejscach.