< Powrót
30
maja 2019
Tekst:
Maciej Frąckiewicz / materiały prasowe PZŻ
Zdjęcie:
Adamo Aono/2018hansaworlds.com
Piotr Cichocki
Piotr Cichocki podczas mistrzostw świat w Hiroshimie w 2018 r.

Piotr Cichocki liderem ME żeglarzy z niepełnosprawnościami

Piotr Cichocki zajmuje pierwsze miejsce w klasie Hansa 303 po dwóch dniach mistrzostw Europy EUROSAF żeglarzy z niepełnosprawnościami, które odbywają się w Gmunden w Austrii.

Od wtorku 28 maja na austriackim jeziorze Traunsee odbywają się mistrzostwa Europy żeglarzy z niepełnosprawnościami. Do rywalizacji przystąpiło 49 zawodników z 11 krajów, którzy ścigają się w dwóch klasach – 2,4 mR i Hansa 303. Na starcie stanęło troje reprezentantów Polski. Impreza ma formułę otwartą, dlatego mogą w niej startować także żeglarze spoza Europy.

Pierwszy dzień minął początkowo na oczekiwaniu na wiatr. Ostatecznie organizatorom udało się przeprowadzić po jednym wyścigu. Z kolei w środę odbyły się po trzy starty w każdej flocie. Bardzo dobrze w klasie Hansa 303 radzi sobie broniący tytułu Piotr Cichocki (AKS OSW Olsztyn). Wygrał trzy wyścigi, raz był drugi i pewnie prowadzi w klasyfikacji generalnej. Pięć punktów traci do niego znajdujący się na drugiej pozycji Francuz Tom Mallet. Natomiast piąty jest brązowy medalista sprzed roku Waldemar Woźniak (AKS Olsztyn).

W kategorii kobiet świetne, drugie miejsce zajmuje Olga Górnaś-Grudzień (AKS OSW Olsztyn). Traci cztery punkty do prowadzącej Austriaczki Mariny Perterer. Z kolei trzy punkty za nią znajduje się trzecia w zawodach, Hiszpanka Violeta del Reino.

Regaty potrwają do soboty 1 czerwca.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ